fb pixel Žádné kolující panáky, vyzval premiér Babiš občany ve velikočním projevu – G.cz
Vyhledávání

Žádné kolující panáky, vyzval premiér Babiš občany ve velikočním projevu

Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek večer přednesl svůj druhý projev během koronavirové epidemie. Ten kromě ČT odvysílala i Prima, Nova a Český rozhlas Radiožurnál. V rámci předsvátečního projevu opět líbivým způsobem pohladil na duši české občany a upozornil je na to, že letošní Velikonoce budou jiné než jindy. Proč takhle nemluví pořád? Naše země by byla hezčím místem pro život.

Martin Miko
Martin Miko 9.4.2020, 20:36

Babiš opět promluvil k lidem

Celé Česko si již podruhé užilo motivační projev od premiéra Andreje Babiše, který tentokrát proběhl před Velikonocemi. Babiš národu vysvětlil, že letošní velikonoční svátky budou jiné než, jak jsme odjakživa zvyklí, a jak si je on sám pamatuje jako malý chlapec. Proto se letos nedočkáme žádných velkých oslav ani hromadných hodovaček. „Noste roušky a dodržujte rozestupy. Zkrátka, chovejte se odpovědně. Je to nesmírně důležité pro nás i pro celou zemi. Nenavštěvujte příbuzné. Nebuďte v uzavřených prostorech s mnoha lidmi. Vyvarujte se koledy u babiček,“ varoval Babiš občany, kterým od zítra začínají čtyři dny volna v rámci Velikonoc.

Podle všeho psal tento projev stejný člověk jako ten první, protože byl plný motivačního povídání a opět se zde opakovaly některé fráze jako jsou poděkování doktorům, prodavačkám a dalším důležitým složkám, které jsou v těchto týdnech velice důležité pro celou zemi.

Zpátky k projevu. Babiš poznamenal, že se Česku podařilo včas zachytit pandemii, ale pořád ještě prý nemáme vyhráno. Když se budeme chovat během následujících svátku nezodpovědně, tak se může růst nákazy opět zvýšit a my se vrátíme zpátky o několik týdnu nazpět. „Nevíme, kdy pandemie skončí. Děláme ale všechno pro to, aby to bylo co nejdřív. Stejně jako vy, i já se chci co nejdříve vrátit k normálnímu životu. Chci, abychom uvolnili bezpečnostní opatření vlády a zrušili všechny zákazy a opatření,“ poznamenal premiér, a pak upozornil na to, že je důležité nejdříve ochránit naše seniory, protože jsou nejohroženější.

Během projevu jsme se dozvěděli i několik pozitivních informací. Například to, že se v Česku vyvíjí situace velmi dobře a všechno zvládáme podle plánu. „Zvládáme to dobře. Mluví se o nás ve světě, poslední čísla jsou příznivá. Hlavně si to přes Velikonoce nepokazme,“ upozornil. Po Velikonocích se prý dočkáme dalšího uvolňování praviddel. Kdo to bude tentokrát? To nevíme, nicméně by bylo skvělé, kdybychom už otevřeli hospody a restaurace, tedy alespoň jejich venkovní terasy.

Jak všichni víme, tak se tento týden rozhodlo, že nouzový stav bude trvat až do konce měsíce, a pak se uvidí, co bude dál. A co nás tento týden ještě čeká? Například dva projevy prezidenta, který promluví nejprve na TV Prima, a následně pak v České televizi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články