fb pixel Babiš jako opak Zemana: Premiérův projev nikoho neurazil, ale naopak se snažil uklidnit – G.cz
Vyhledávání

Babiš jako opak Zemana: Premiérův projev nikoho neurazil, ale naopak se snažil uklidnit

Zdroj: čt24

Na třech televizních kanálech promluvil český premiér Andrej Babiš k národu. Na Twitteru dnes sdělil, že se jeho řeč bude týkat české vzájemnosti a solidarity mezi lidmi, a taky se tak stalo. Vzhledem k tomu, že byl proslov streamován v podstatě všude, tak lze očekávat, že se jednalo o jeden z nejsledovanějších uklidňujících projevů, který byl i překvapivě dobrý.

Martin Miko
Martin Miko 23.3.2020, 20:37

Z projevu premiéra ČR

Celý národ dnes večer netrpělivě čekal na prohlášení od nejmocnějšího muže v naší zemi. Zatímco odpoledne jsme se od našich ministrů dozvídali, jakými opatřeními budou jednotlivá ministerstva pomáhat občanům a firmám, tak večer patřil projevu Andreje Babiše. Ten jste si kromě sociálních sítích mohli pustit na České televizi, Nově i Primě. Jednalo se o první samostatný projev v rámci koronavirové krize, který jsme na obrazovkách viděli. Doposud hovořil jen v rámci tiskových konferencí po boku ministrů a odborníků.

Projev Andreje Babiše zněl poměrně pozitivně a dodal naději nejen seniorům, ale i lidem, kteří každý den pomáhají naší zemi ve všech oblastech. Poděkoval hasičům, zdravotníkům, sestrám, prodavačkám a dokonce i seniorům za to, že vše zvládají. Minulý čtvrtek jsme byli svědky projevu prezidenta Miloše Zemana, který se před koronavirem drží spíše v ústraní a Česko příliš nepodporuje, takže jsme došli k jednoduchému srovnání. Řeč Andreje Babiše byla lepší minimálně v tom, že v ní nikoho neurazil, ale naopak se snažil uklidnit, což mnozí z nás ocenili.

„Těžké situace jsme vždy překonali s odvahou a pokorou,“ začal svůj projev český premiér a uznal, že současná situace není jednoduchá, a proto musíme přistoupit na nutná mimořádná opatření. Ano, slyšeli jsme tyto slova už mnohokrát, ale nikdy není na škodu si tyto zásadní věci občas zopakovat. Přece jenom se jedná o jednu z nejkritičtějších situací v historii naší země, ze které vyjdeme ještě silnější, jak řekl Babiš. Dokonce se i znovu omluvil kvůli nedostatku ochranných pomůcek, ale zároveň prohlásil, že je to na celém světě nedostatkovým zbožím, a pak poděkoval prezidentovi Zemanovi a Janu Hamáčkovi za to, vše pomohli sehnat v Číně.

Premiér nezapomněl zdůraznit, že výjimečná opatření budou trvat déle, než vláda očekávala, avšak s tím jsme také počítali, že se doba karantény a zákazů prodlouží o nějakou dobu. Nicméně do budoucnosti nevidíme nikdo z nás, takže se bohužel neví, jak dlouho bude tato krize pokračovat. Samozřejmě, že lidé chtějí pracovat, shromažďovat se, jíst v restauracích a popíjet pivo s přáteli v oblíbené putyce, jenže bohužel si na tyto jindy běžné činnosti budeme muset ještě počkat.

Myšlenky v projevu byly dobré, ale Babiš by měl ještě zapracovat na svých rétorických schopnostech. Příležitostí bude určitě ještě mnoho, ale doufejme, že už bude mluvit o pozitivnějších událostech.

Všem už musí být jasné, že vláda nevyhlásila karanténu z toho důvodu, aby poškodila podnikatele, ale z důvodu, aby se u nás neopakovala stejná situace jako v Itálii, kde umírají stovky lidí denně. Ke dnešnímu dni je počet nakažených na 1236, a z toho máme jednoho mrtvého člověka, který zemřel ve věku 95 let. Doufejme, že byl první a poslední.

Podobné články

Doporučujeme

Další články