fb pixel Vy ještě nemáte dost?! Spolek Milion chvilek bude demonstrovat proti Babišově vládě – G.cz
Vyhledávání

Vy ještě nemáte dost?! Spolek Milion chvilek bude demonstrovat proti Babišově vládě

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Spolek Milion chvilek pro demokracii se po karanténě opět hlásí o slovo, a tentokrát se sérií demonstrací, které se budou konat v rámci celé ČR v úterý 9. června. Ty ponesou název Vy ještě nemáte dost? a proběhnou ve 160 městech a obcích. Důvodem protestu je opět vyjádření postoje proti vládě Andreje Babiše (ANO), která podle nich zneužívala svou moc v době pandemie. Pro 500 demonstrantů bude vyhrazeno 2000 metrů čtverečních, aby byly dodržené povinné rozestupy, řekl pro G.cz zástupce pořadatele akce Robin Suchánek.

Martin Miko
Martin Miko 9.6.2020, 11:45

160 měst bude protestovat proti vládě

Lidé napříč celým Českem dnes budou demonstrovat proti vládě a premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Sérii demonstrací pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii, a cílem je jediné – vyjádřit nesouhlas s počínáním naší vlády v dobách koronavirové pandemie. Od 8. června jsou totiž povoleny hromadné akce do 500 osob, nicméně na facebookové události se ohrazují tím, že se toto nařízení nevztahuje na veřejná shromáždění, takže v případě, že budou dodrženy bezpečnostní rozestupy, tak by mělo být vše v pořádku. To ostatně potvrdil i ministr vnitra Hamáček, jehož vyjádřením na mvcr.cz pořadatelé argumentují.

Hlavní demonstrace proběhne v Praze na Staroměstském náměstí od 18 hodin. Ta je určená pro 500 lidí, a ten kdo se nevejde, může dát svůj názor najevo individuální cestou nebo se připojit k jiným demonstracím v rámci Prahy. Další demonstrace proběhnou ve více než 160 městech, a to včetně Brna, Ústí nad Labem, Plzně, Ostravy, Berouna, Jablonce, Zlína atd.

Co se týče pražské demonstrace na Staroměstském náměstí, tak vše proběhne v souladu s nařízenými hygienickými opatřeními. "Na Staroměstském náměstí bude vyhrazen prostor o rozloze 2000 metrů čtverečních, ve kterém bude protestovat 500 demonstrantů. V plánu je tradičně velké pódium a bohatý program plný zajímavých hostů. Vzhledem k mimořádným okolnostem je v plánu přizvučit i okolní ulice v blízkosti Staromáku. Samozřejmostí je i online stream a přímý přenos České televize," sdělil Géčku jeden z pořadatelů akce Robin Suchánek.

„Nalijme si čistého vína. Tato vláda poškozuje naši zemi. Tato vláda poškozuje miliony lidí. Je třeba se proti tomu důrazně ozvat. Andrej Babiš a jeho vláda kašlou na lidi. Hrabou jen pod sebe. Starají se jen o vlastní zájmy,“ popisují členové spolku Milion chvilek pro demokracii současnou situaci, která je znovu a opět vede k demonstracím. Milion chvilek poukázal na článek z webu Hlidacstatu.cz, kde je důkladně analyticky popsáno, jak naše vláda ve skutečnosti pomohla občanům v dobách koronavirové epidemie. K 1. červnu 2020 nalila do ekonomiky pouze 57 miliard korun místo slibovaných 1 190 miliard. „To je zločin, protože lidem a firmám bylo především třeba pomoci rychle. Když přijdou o práci nebo zkrachují, už je pozdě. Čeká nás bolestivá ekonomická krize. Kterých pár vybraných firem to se státní podporou přečká v pohodě?“ ptají se členové Milionu chvilek na sociálních sítích.

Občanští aktivisté poukazují i na další věci, které se děly v době karantény. Konkrétně jde například o podezřelé zakázky pro firmy bez zaměstnanců nebo pro firmy v exekucích nebo o miliardové nákupy zdravotnického materiálu z Číny místo toho, aby vláda podpořila české podniky. Pořadatelům demonstrace se nelíbí ani to, že vláda v dobách koronavirové krize zkouší narychlo prosazovat nejdražší zakázku v historii naší země, a to je výstavba nových bloků jaderné elektrárny v Dukovanech. Jedná se o zakázku za stovky miliard korun, takže si rozhodně zaslouží mnohem větší pozornost od nás všech, protože se bude stavět z daní občanů ČR.

„Situace je vážná. To však neznamená, že máme rezignovat. Právě naopak! Musíme být občansky aktivní. Zároveň je třeba zaměřit pozornost na demokratické strany,“ vyzývá spolek občany a zároveň vysílá do světa sérii palčivých otázek s podtitulem „Vy ještě nemáte dost“.

Podobné články

Doporučujeme

Další články