fb pixel Vláda otevírá hranice, druhé vlny viru se nebojí a připravovat se nebude – G.cz
Vyhledávání

Vláda otevírá hranice, druhé vlny viru se nebojí a připravovat se nebude

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Na dnešním jednání vlády se řešila hlavně problematika otevírání hranic. V Německu omezení zůstávají, ale pokud se vrátíte z Německa do Česka, nebudete potřebovat test. Do Rakouska a Maďarska už se může cestovat bez omezení. Na včerejším jednání Poslanecké sněmovny premiér také ohlásil, že z druhé vlny koronaviru nemá obavu.

Jan Studnička
Jan Studnička 5.6.2020, 11:46

Svět se otevírá

Andrej Babiš má jediný cíl a tím je co nejdříve znovu nastartovat českou ekonomiku. To byl ostatně hlavní point koalice při včerejším jednání Poslanecké sněmovny i při dnešním jednání vlády. Z toho dnešního vzešlo především otevření hranic. Úderem pátečního poledne mohou Češi bez omezení vycestovat do Rakouska a Maďarska.

Uvolňují se i cesty do Německa, které si ovšem svá opatření stále drží. Nicméně, při návratu z Německa zpět do vlasti už nebudete potřebovat test. A co se týče Polska, tam nemá ani vláda stále jasnou představu, Poláci totiž ještě nestanovili své podmínky pro vstup do země ani možný další společný postup.

“Čo po mně chcete”

O trochu víc znepokojující je výsledek včerejšího jednání v Poslanecké sněmovně. Opozice naléhala na vládu, aby začala činit kroky k tomu, aby se při případné druhé vlně nemoci Covid-19 neopakovaly zmatky z letošního března, aby byl dost ochranných pomůcek a podobně.

Andrej Babiš odmítá jakékoli přípravy s tím, že žádná plošná opatření nebudou, chytrá karanténa funguje bezvadně, v zahraničí nám ji závidí a vůbec, nemá smysl strašit lidi druhou vlnou koronaviru. “Plán je takový, že každý den to sledujeme, chytrá karanténa to sleduje,” řekl premiér.

Což znamená, že pořád platí, že jediný, kdo má plán, “je ten virus”. Navíc v Izraeli, od kterého náš premiér opisoval většinu opatření, už pět dní soustavně stoupá počet nakažených a uvažuje se o opětovném uzavření škol.

Ale víte co. Naposledy, když Babiš selhal v přípravě Česka na epidemii, málem se mu podařilo posílit pozici vlády, okleštit Parlament a ještě mu u toho vzrostly preference. Takže co by se připravoval. No, upřímně, nás tohle trochu děsí...

Podobné články

Doporučujeme

Další články