fb pixel 451 milionů promarněných korun: Co všechno jsme si mohli pořídit za peníze, o které jsme přišli kvůli Babišovu střetu zájmu? – G.cz
Vyhledávání

451 milionů promarněných korun: Co všechno jsme si mohli pořídit za peníze, o které jsme přišli kvůli Babišovu střetu zájmu?

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Podle závěrečné zprávy auditu Evropské komise, která se zaobírala střetem zájmů Andreje Babiše, by mělo Česko okamžitě vrátit 451 milionů korun z dotací EU. Tyto dotace získal holding Agrofert, který našemu premiérovi samozřejmě nepatří. Tyto finance budeme muset zaplatit z naší státní kasy, což je velice nemilé.

Martin Miko
Martin Miko 4.12.2019, 17:15

Dokážete si představit sumu 451 milionů korun? Za tyto peníze by se daly pořídit šílené věci v neuvěřitelném množství. Abychom to my i vy lípe pochopili, rozhodli jsme se trochu do toho ponořit a převést tu horentní částku do jiných, konkrétních a lépe představitelných věcí.

Co by se tedy dalo za 451 milionů korun pořídit?

2 klisny pro Kellnerovu dceru

Ano, proslýchá se, že nejbohatší Čech Petr Kellner koupil v roce 2018 své dceři závodního koně, který stál přes 200 milionů korun. Zbylo by i na menší stáj a sadu hřebenů.

64 Rathových krabic s vínem

Ano, samozřejmě, že máme na mysli legendární krabici od vína Davida Ratha, ve které se nacházelo 7 milionů korun, o kterých on pochopitelně nevěděl.

18 040 000 piv Pilsner Urquell

Zní to neuvěřitelně, ale za tuto sumu byste si pořídili přes 18 milionů piv. Při ceně 25 korun za jednoho lahváče Pilsner Urquell byste dokázali těmito pivy opít čtvrtinu národa. To naštve.

1000 vozidel Škoda Octavia

Stát mohl pořídit tisíc „Octávek“ v základní výbavě, které mohly sloužit lidem. Místo toho musí zaplatit 451 milionů korun za bývalý podnik Andreje Babiše, který bez dotací ani nevydělává.

1 503 333 kusů posledního CD kapely Ortel

I takto by se dalo utratit 451 milionů korun, které musí Česko vrátit kvůli střetu zájmů Agrofertu a Andreje Babiše. Další CD by tak konečně mohlo vzniknout v profesionálním studiu, protože to, co kapela předváděla doteď, je absolutní děs.

1 ušetřený měsíc za jízdné pro seniory a studenty

Vzhledem k tomu, že stát průměrně utratí půl miliardy za to, že senioři a studenti mohou volně cestovat po celé republice se 75% slevou, touto sumou bychom zaplácli jeden měsíc populistického gesta naší vlády.

9 dotací na farmu Čapí hnízdo

Ano, přátelé! Mohli bychom si dovolit přidělit 9 padesátimilionových dotací na farmu Čapí hnízdo, které jsou určené pro malé a střední podniky, někomu, kdo by si je zasloužil a kdo je reálně potřebuje/využije.

2 roční platy pro Tomáše Satoranského

Za tyto peníze bychom si mohli dovolit zaplatit i nejdražšího českého sportovce, kterým je basketbalista a hvězda NBA Tomáš Satoranský.

Podobné články

Doporučujeme

Další články