fb pixel Střídání ministrů zdravotnictví: Petr Arenberger rezignuje, nahradí ho Adam Vojtěch – G.cz
Vyhledávání

Střídání ministrů zdravotnictví: Petr Arenberger rezignuje, nahradí ho Adam Vojtěch

Zdroj: profimedia.cz

Andrej Babiš oznámil, že ministr zdravotnictví Petr Arenberger v úterý rezignuje a nahradí ho Adam Vojtěch (ANO). Historie se opakuje, dobří holubi se vracejí a Česko vstupuje podruhé do té stejné řeky. Nechceme nikomu nic podsouvat, ale volby se blíží.

Martin Miko
Martin Miko 25.5.2021, 10:05

Arenberger končí po 6 týdnech

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger nás opouští. Ukázalo se, že mnohem lepší nápad bude, když se do funkce vrátí zpátky bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). A to vzhledem k tomu, že Arenberger ve své funkci nestihl nic vykonat, ale místo toho se v médiích řešily jeho skandály s daňovým přiznáním, počtem bytů a spoluprací v StB. Adama Vojtěcha si pamatujeme ze soutěže Česko hledá SuperStar.

Arenberger se kvůli majetkovým nesrovnalostem prý cítil pod velkým tlakem ze strany médií, a to společně s celou rodinou. Podle Babiše totiž Arenberger nepočítal s tím, že na úrovni ministra jsou majetková přiznání a další věci mnohem přísněji kontrolovány. A to se zítra již bývalému ministrovi zdravotnictví stalo osudné.

Na Ministerstvu zdravotnictví se šéfové střídají tak často, že člověk už pomalu ani nemá přehled o tom, kdo je vlastně ministr zdravotnictví. „Už to můžu říci, ministr nebude pátý, ale čtvrtý a bude to Adam Vojtěch. V září se po covidové zátěži rozhodl, že odejde. Mě to mrzelo, myslím, že byl velice dobrý ministr. Teď jsme se domluvili, že nastoupí a zůstane ve funkci ministra až do konce této vlády,“ řekl Babiš na tiskové konferenci a následně dodal, že jeho jmenování bude muset pořešit i s panem prezidentem. Z jeho strany se nicméně žádné problémy ani nesouhlasy neočekávají.

Ministr Arenberger tak ve funkci ministra zdravotnictví vydržel pouhých 6 týdnů, což rozhodně není český rekord. Jen si vzpomeňme na rok 2018, když se ministryní spravedlnosti stala Taťána Malá. Ta ve funkci vydržela pouhých 13 dnů! Tehdy rezignovala poté, co byla veřejně konfrontována s plagiátorstvím ve svých diplomových pracích. Ještě kratší dobu vydržela na postu ministryně obrany Karolína Peake, která zastávala tuto funkci od 12. do 20. prosince 2012. Odvolána byla tehdejším premiérem Petrem Nečasem kvůli tomu, že se jí podle něj podařilo během týdne rozvrátit stabilizovaný rezort, čímž ztratila důvěru vlády.

Podobné články

Doporučujeme

Další články