fb pixel „S domovnicí se nediskutuje,“ řekl Zeman ve státnickém projevu a vyznamenal Pavla Trávníčka nebo Jožku Černého – G.cz
Vyhledávání

„S domovnicí se nediskutuje,“ řekl Zeman ve státnickém projevu a vyznamenal Pavla Trávníčka nebo Jožku Černého

Hrad dnes večer zveřejnil jména 38 osob, které se rozhodl vyznamenat Miloš Zeman. V rámci 102. výročí od založení Československa pronesl na Pražském hradě i projev ku příležitosti tohoto svátku. Jak všichni víme, tak kvůli koronavirové epidemii se letos bohužel slavnostní předávání státních vyznamenání, takže si budeme muset počkat až na příští rok.

Martin Miko
Martin Miko 28.10.2020, 20:04

Zeman měl rozdal vyznamenání

V rámci 102. výročí od založení Československa pronesl Miloš Zeman večerní projev. Tomu předcházelo dopolední položení věnce u hrobu neznámého vojína na pražském Vítkově. Ten navštívil i například předseda vlády Andrej Babiš. Na Pražském hradě pro změnu v pravé poledne probíhalo slavnostní střídání Hradní stráže. Jak všichni víme, tak letošní slavnostní předávání. Večer v 8 hodin následně Hrad zveřejnil seznam všech 38 vyznamenaných. Zeman se rozhodl vyznamenat například zpěváka Karla Gotta, generála Heodora Píku, epidemiologa Romana Prymulu, muzikanta Jožku Černého, herce Karla Fialu, sexuologa Radima Uzla nebo oblíbeného prince z pohádek Pavla Trávníčka. Celý seznam vyznamenaných naleznete na stránkách Hradu.

Pár minut po osmé hodině pronesl Miloš Zeman projev u příležitosti státního svátku k výročí založení Československa. Jeho projev nebyl příliš dlouhý ani státnický, nicméně v něm nezapomněl zmínit všechny „hejtry“, kteří umí jen urážet a následně zmínil, že "s domovnicemi se nediskutuje“.

„Dějiny jsou tvořeny lidmi, kteří v životě něco dokázali. Zasadili strom, postavili dům, zplodili dítě. A nejsou to jenom desítky vyznamenaných na Pražském hradě, ve Vladislavském sále. Jsou to tisíce, desetitisíce, statisíce, miliony lidí, kteří svým způsobem mají za sebou úctyhodnou životní dráhu a mohou se ohlédnout za sebou a vidět, že tato dráha byla úspěšná,“ řekl Zeman ve svém projevu, ve kterém se například i omluvil vyznamenaným a jejich rodinám kvůli přesunutí ceremoniálu na příští rok.

Na závěr se Miloš Zeman rozloučil a poznamenal, že se uvidíme v lepších časech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články