fb pixel Roman Prymula je nejpopulárnější muž Česka, premiér Andrej Babiš se propadl na čtvrté místo – G.cz
Vyhledávání

Roman Prymula je nejpopulárnější muž Česka, premiér Andrej Babiš se propadl na čtvrté místo

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Podle agentury KANTAR, která dělala průzkum pro Českou televizi, má mezi Čechy z politiků a odborníků největší důvěru Roman Prymula, zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) je až na čtvrtém místě. Dál průzkum uvádí, že Češi jsou v pohodě s rozvolňováním i sundaváním roušek a vyhlížejí druhou vlnu.

Jan Studnička
Jan Studnička 1.6.2020, 11:48

Krásné čtvrté místo

Roman Prymula je člověk, kterému aktuálně věří nejvíce Čechů. Vyplývá to z průzkumu agentury KANTAR, který si objednala Česká televize. Prymula právě dnes usedá na pozici vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Celá tahle operace je sama o sobě trochu kontroverzní, opozice tvrdí, že post byl nově vytvořen hlavně pro Prymulu, protože nedokázal získat prověrku pro setrvání na ministerstvu zdravotnictví. Sám Prymula zase tvrdí, že prověrky byly na ministerstvu zavedeny proto, aby se ho zbavili, což ministr Adam Vojtěch odmítá.

Druhým nejdůvěryhodnějším politikem Česka je pak podle průzkumu Jan Hamáček (ČSSD), kterému v očích veřejnosti pandemie viru vyloženě pomohla a dokonce sbíral body u městských liberálů až do momentu, kdy jmenoval volební manažerem ČSSD Michala Haška. Na třetím místě s důvěrou u svých voličů skončil již zmíněný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

A pěkné čtvrté místo nebo-li bramborovou medaili získal premiér Andrej Babiš. Určitě by to nepřiznal, ale takový sestup ho musí minimálně trochu zneklidňovat, je totiž už řadu let zvyklý stát v čele žebříčku.

Vláda a složenky

Asi třetina dotázaných říká, že kvůli nižším příjmům způsobeným epidemií budou mít problémy pokrýt životní náklady, především pak půjčky. A od minulého průzkumu klesl počet lidí, kteří se domnívají, že by vláda zvládala koronavirus “výborně” nebo “velmi dobře”. Podle ČT převažují “smířlivá hodnocení”. To je veřejnoprávní způsob, jak říct “meh”.

Většina Čechů mimochodem souhlasí s tempem, kterým vláda rozvolňovala opatření, menší množství respondentů by rozvolňovali rychleji nebo pomaleji. A většina lidí souhlasí i se současným nastavením nošení roušek, tedy povinně v uzavřených prostorech a MHD. Podle průzkumu ale velká spousta lidí nosí roušky i na místech, na kterých nemusí, a to z obavy před druhou vlnou nákazy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články