Projevy současných státníků jsou nevděčná nuda. Navrhujeme vytvořit interaktivní aplikaci Projevomat – G.cz
Vyhledávání

Projevy současných státníků jsou nevděčná nuda. Navrhujeme vytvořit interaktivní aplikaci Projevomat

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vzhledem k tomu, že se veřejnosti nápad s novoročními projevy předsedů obou komor Parlamentu Jaroslava Kubery a Radka Vondráčka příliš nelíbil, navrhujeme jednoduché řešení, které uspokojí každého občana této republiky. Z peněz Evropské unie nebo štědrého investora bychom mohli založit inovativní start-up s pracovním názvem Projevomat, který by vytvořil každému divákovi novoroční nebo vánoční projev na míru.

Martin Miko
Martin Miko 2.1.2019, 14:55

Projevy pro všechny

Novoroční projevy už nikdy nebudou jako předtím. Se start-upem, který jsme nazvali pracovním názvem Projevomat, by vše záviselo na penězích. Součástí Projevomatu by byla mobilní aplikace, ve níž byste si zvolili osobnost, která by novoroční projev přednesla. Na výběr by kromě současného prezidenta byli i ti bývalí, třeba i Václav Havel nebo Tomáš Garrigue Masaryk. Rovněž by zde existovala možnost zvolit si témata projevu, která by měla v řeči zaznít. U Miloše Zemana by byla navíc i možnost volit, koho má v projevu urazit.

Dnešní umělá inteligence a s ní spojené „deep fakes“, což jsou realistické videomontáže, které dokáží komukoliv vložit do úst cokoliv (máme na mysli proslov, vy úchyláci), by dokázaly potěšit každého Čecha, kterému není projev současných státníků dost dobrý. Nejlepší by tedy bylo, kdybyste vašemu oblíbenému prezidentovi napsali projev sami, a pak si ho s rodinou 1. ledna společně pustili.

Kdyby vás například Masaryk poučoval o tom, že nemáte věřit podomním prodejcům s předraženým nádobím nebo že nemáte číst zprávy ze Sputniku, bylo to skvělé! Navíc by s tím mohla být i obrovská zábava. Představte si, že Miloš Zeman hovoří o novoroční kocovině a doplňuje to historkou o tom, jak Jiřího Ovčáčka zapomněl na benzinové pumpě nebo kdyby Václav Havel zapojil do svého novoročního projevu i náročný jazykolam. Za takovou aplikaci by byli lidé ochotni královsky zaplatit.

Takže jestli toto čte někdo z J&T nebo Googlu, jsme ochotni tento drahocenný nápad prodat. Vydělané peníze půjdou na redesign našeho webu a nové logo.

A komu se nápad na geniální start-up Projevomat nelíbí, může nastudovat 5 životních pravd, které jsme si odnesli ze sledování barrandovského Silvestra s Jaromírem Soukupem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu