Umělecká díla Alfonse Muchy jsou v Japonsku nejen velmi známé a oblíbené, ale je s ním také úzce spojeno. Ornamentální vzory květin, rostlin a vlnitých pramenů vlasů, které se objevily na Muchových plakátech, byly inspirovány japonskými šablonami katagami papíru, které se staly součástí francouzského umění. Tyto přirozeně stylizované fragmenty jsou v Muchově díle považovány za jasné znaky japonské kultury. Mucha tak významně ovlivnil západní secesní styl, který si následně našel svou cestu zpět do Japonska a tam pokračuje dodnes. Po první zahraniční premiéře v Japonsku jsou dále v plánu představení v dalších metropolích po celém světě. V jednání je Indie, státy USA, Jižní Ameriky i Evropy.
Záštitu nad výstavou iMUCHA udělil prezident Miloš Zeman, který osobně zaslal oficiální dopis nejvyšším japonským představitelům. „Jsem velmi rád, že se dlouhodobě česko-japonské vztahy pohybují na přátelské úrovni. Japonsko je pro Českou republiku po dlouhou dobu jedním z nejvýznamnějších partnerů. Jsem přesvědčen, že vyjádření podpory nejvyšších představitelů obou zemí dodá nový impuls našim vzájemným vztahům,“ uvedl Miloš Zeman v dopisu. Zeman je přesvědčen, že vyjádření podpory nejvyšších představitelů obou zemí dodá nový impuls vzájemným vztahům a oslaví sté výročí navázaní diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Japonskem.
Projekt zaštítili i předseda vlády Petr Fiala a ministr kultury Martin Baxa. „Považuji projekt iMUCHA jako velmi kvalitní projekt, který dává nový rozměr secesnímu uměleckému dílu České republiky. Díky novým technologiím může současná generace pohlédnou blíže na dílo a život Alfonse Muchy. Je mi velkou ctí, že mohu tuto výstavu podpořit,“ uvedl k projektu ministr kultury Martin Baxa, podle kterého může projekt prohloubit bilaterární vztahy mezi Českou republikou a Japonskem.
V den zahájení, 14. července 2022, si svět dále připomene 83. výročí úmrtí Alfonse Muchy. Začátek výstavy je Českou republikou vnímán jako pocta obrovskému secesnímu mistrovi.