fb pixel Příběh Richarda Chase: Upír ze Sacramenta pil krev a v lednici skladoval orgány svých obětí – G.cz
Vyhledávání

Příběh Richarda Chase: Upír ze Sacramenta pil krev a v lednici skladoval orgány svých obětí

Zdroj: Zdroj: Pixabay.com/Wikimedia Commons, Tahoe City Police Department/koláž

Hypochondr a domnělý upír s kanibalistickými sklony - taková byla nebezpečná osobnost vraha Richarda Chase, který trpěl prapodivnými představami. Měl posedlost, že pokud nebude pít lidskou krev, jeho srdce se bude zmenšovat. Začal se zvířaty a později přešel na lidi.

Martin Miko
Martin Miko 10.7.2024, 11:12

Muž, který si myslel, že je upír

Richard Trenton Chase (23. května 1950 – 26. prosince 1980) byl americký sériový vrah, nekrofil a kanibal, známý jako Upír ze Sacramenta. Tuto přezdívku získal kvůli tomu, že pil krev svých obětí a požíral části jejich těl. Nakonec byl odsouzen k trestu smrti v plynové komoře, ale tento trest nebyl nikdy vykonán, protože zemřel ve své cele.

Teenageři často vymýšlejí různé věci a Richard nebyl výjimkou. Od deseti let se pomočoval, zapaloval různé předměty a týral zvířata. O několik let později se k tomu přidala hypochondrie. Často si stěžoval, že mu přestává tlouct srdce a že mu někdo chce ublížit na plicní tepně, ale proč zrovna na plicní, to nikdy nevysvětlil.

Ačkoli mluvil nesmysly, vždy věděl, co mu podle něj pomůže. Přikládal si k hlavě pomeranče, aby jeho mozek absorboval vitamín C. Také si holil hlavu, protože nevěřil svým lebečním kostem. Tvrdil, že se začaly samovolně pohybovat a jen s hladkou hlavou je mohl pozorovat a případně korigovat.

Co by mohlo způsobit poruchy erekce u mladého chlapce? Stres? Ne. Nepřiznaná sexuální orientace? Také ne. Příčinou je nedostatek krve. To však Richardovi nevadilo, protože si našel své vlastní řešení. Začal zabíjet zvířata a pít jejich krev, občas si jako aperitiv dal i nějaký jejich orgán. Odprostil se také od své matky, protože věřil, že ho chce otrávit. To byl samozřejmě nesmysl.

Poté si radši pronajal byt se svými vrstevníky a ve volném čase se věnoval drogám a alkoholu. Oblečení ho nezajímalo, doma chodil zásadně nahý. Kamarádi ho brzy měli plné zuby a chtěli, aby se z bytu odstěhoval. Nakonec to byli oni, kdo musel odejít. Po hospitalizaci v psychiatrické léčebně, kam ho převezli poté, co si do žil vstříkl králičí krev, mu diagnostikovali paranoidní schizofrenii a začali ho léčit psychotropními látkami. Když se jeho stav zlepšil a začal se usmívat, propustili ho domů s tím, že už nepředstavuje žádné nebezpečí.

O rok později, bez léků a opět s vlastním bytem, spáchal svou první vraždu. Jeho obětí byl jednapadesátiletý muž, otec dvou dětí. Poté se začal vloupávat do různých domů. Když byly zamčené, považoval to za znamení, že zde není vítán. Pokud byly dveře otevřené, bral to automaticky jako pozvání. Když ho jednou načapal manželský pár a vyhodil ho na ulici, zareagoval tím, že pomočil postýlku jejich dítěte. Podivná pomsta.

V lednu 1978 zavraždil těhotnou Teresu Wallin. Zastřelil ji a poté její mrtvé tělo zneuctil pohlavním stykem, během něhož ji bodal velkým nožem do břicha. Po aktu z ní vyřízl několik orgánů, odstranil bradavku a vypil její krev. „Suvenýry” v podobě orgánů si uchovával doma v lednici. Nakonec jí do krku nacpal psí výkaly. O několik dní později ho policie vystopovala díky otiskům prstů, které zanechal na místě dalšího činu.

U soudu se jeho právníci snažili dosáhnout mírnějšího trestu s odkazem na jeho duševní poruchu, ale soud to nezajímalo a potvrdil trest smrti v plynové komoře. Chaseovi spoluvězni měli radost. Báli se ho a povzbuzovali ho k sebevraždě. V posledním rozhovoru přiznal, že vraždil kvůli strachu z nacistů a UFO.

Jeho chování ve vězení bylo neklidné a nezvyklé, často vykazoval známky těžké paranoie a halucinací. Stále věřil, že mu nacisté a mimozemšťané usilují o život, což jeho spoluvězně i vězeňský personál děsilo. Po několika měsících v cele smrti se Chase rozhodl ukončit svůj život. Spolkl velké množství antidepresiv, které si pravděpodobně schovával po delší dobu. Jeho smrt byla pro mnohé úlevou, i když zanechala nezodpovězené otázky o tom, jak mohl dospět do tak extrémního stavu duševní nemoci a násilí.

Zdroje informací:

https://criminalminds.fandom.com/wiki/Richard_Chase

https://allthatsinteresting.com/richard-chase

https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Chase

Podobné články

Doporučujeme

Další články