fb pixel Vrah, který se těšil na svou smrt: Albert Fish byl něco mezi kanibalem a úchylem – G.cz
Vyhledávání

Vrah, který se těšil na svou smrt: Albert Fish byl něco mezi kanibalem a úchylem

Zdroj: Wikimedia Commons, Public Domain

Někteří vrahové se omezují pouze na zabíjení, ale Albert Fish byl mnohem zvrácenější. Vyžíval se v týrání mladých chlapců a dívek, na nichž si uspokojoval své sadistické a pedofilní choutky. Tyto činy prokládal zálibou v konzumaci výkalů a kanibalismem.

Martin Miko
Martin Miko 8.7.2024, 20:17

Zvrhlík na útěku

Albert Hamilton Fish se narodil 19. května 1870 a spravedlnosti unikal celých patnáct let. Jeho rodinu sužovaly vážné psychické problémy. Dva z jeho strýců skončili v léčebnách, kde také zemřeli. Jeho matka slyšela hlasy a trpěla častými halucinacemi. Bratr byl těžký alkoholik a sestra měla demenci. Je tedy jasné, že rodinné zázemí mělo na Fishe nejhorší možný vliv.

Kvůli nepříliš gramotné matce malého Alberta se společně se svými sourozenci nakonec dostal až do dětského domova, který byl známý pro svou přísnou výchovu sirotků. Později se z něj stalo neurotické dítě, které se uklidnilo pouze při přejídání. Fish si navíc našel zálibu v pomočování a pravidelném utíkání ze sirotčince, čímž nakonec naštval i samotnou ředitelku ústavu, která se rozhodla jeho zlobení trestat výprasky na holý zadek. Tento způsob trestání se mu paradoxně líbil, a to natolik, že z něj měl silnou erekci. Proto se snažil zlobit takovým způsobem, aby byl trestál co nejčastěji, navzdory tomu, že si z něj jeho spolužáci utahovali. Později v pubertě si Fish našel velkou zálibu v pravidelné masturbaci a přitom se postupně začal poohlížet ve zvrhlejších sexuálních praktikách. Vzrušovalo ho například i zapálení koňského ocasu.

Když si Albertova matka našla práci, stát jí vrátil syna zpět, ale její zájem o něj se nezměnil. Albert po pádu ze stromu začal trpět závratěmi, migrénami a koktáním. Jeho starší bratr, který sloužil v námořnictvu, mu po návratu domů ukazoval kresby nahých postav a vyprávěl příběhy o kanibalismu, což na Alberta mělo velký vliv. Albert si dále rozšiřoval „vzdělání” tím, že navštěvoval muzeum voskových figurín, kde studoval lékařská vyobrazení, včetně rozpůleného penisu.

Ve dvanácti letech Albert poznal mladého muže, s nímž se zapojil do sadomasochistického vztahu. Mezi jejich neobvyklé záliby patřilo pití moči a konzumace výkalů. Ve dvaceti letech se rozhodl vstoupit na dráhu prostituce a při té příležitosti spáchal svou první vraždu. Aby vyhověl společenským normám, oženil se s devatenáctiletou ženou, která mu porodila šest dětí. Po dvaceti letech manželství se rozvedli, což pro Alberta nebylo příliš důležité, a následně se tajně oženil ještě třikrát.

„Jsem Kristus!” křičel Albert Fish, když se u něj začaly projevovat sklony k sebetrýznění. Například svoje vnoučata začal nutit k tomu, aby ho mlátili holí. Následně si píchal do oblasti přirození a konečníku rybářské háčky a při výjimečných událostech měl připravený obušek plný hřebíků. Mlátil se jím po zádech a u toho masturboval. V obývacím pokoji měl navíc schovanou mrkev s párkem, kterou si pravidelně strkal do zadku.

A kolik vlastně Albert Fish zabil lidí? To se nikdy nedozvíme, nicméně byl za svoje činy odsouzen k trestu smrti na elektrickém křesle, což je všeobecně známá informace. Jsou však známy některé případy jeho zvráceného chování. Jedním z nich je případ malé Grace Budd. Když uviděla, že jsem nahý, chtěla utéct. Podařilo se mi ji chytit. Uškrtil jsem ji a poté svlékl. Nožem jsem prořízl krk. Když vykrvácela do připraveného hrnce, rozřezal jsem její tělo na malé kousky.” Fish se po čtyřech dnech vrátil do opuštěného domu, kde rozřezal její tělo na kousky a uvařil z něj pokrm s kořenovou zeleninou. Předtím se však rozhodl k zapálení konečníku zapálenou vatou, kterou předtím namočil do benzínu. Tímto způsobem dosáhl erekce a následně nad znetvořeným tělem dosáhl orgasmu.

Druhý zaznamenaný případ bylo znetvoření devatenáctiletého tuláka Keddena. Vzal jsem ho k sobě domů. Byl pokrytý všemožným hmyzem. Oholil jsem mu všechny chlupy, pak jsme si asi tři týdny užívali těch nejzvrácenějších praktik. Bičoval mě a nutil pít moč a pojídat fekálie. Pak jsme si to vyměnili. Jednou jsem mu pořezal zadek a napil se jeho krve. O něco později jsem ho přivázal k židli, vzrušil ho a začal mu po kouscích odřezávat penis. Vypadalo to ale, že hodně trpí. Zpanikařil jsem. Obvázal jsem mu poraněný úd, položil ho na postel, hodil na něj deset dolarů a utekl,” přiznal se u soudu.

Zajímavé je, že ze smrti na elektrickém křesle měl obrovskou radost, protože takovou bolest ještě v životě nezažil.

Zdroje informací:

https://www.serialkillers.cz/albert-fish

https://en.wikipedia.org/wiki/Albert_Fish

https://zpravy.tiscali.cz/albert-fish-jeden-z-nejodpornejsich-seriovych-vrahu-327232

Podobné články

Doporučujeme

Další články