fb pixel Poslední odkaz po Zemanovi: Po pietní akci Hradu zbyla na nádvoří nechutně olepená dlažba – G.cz
Vyhledávání

Poslední odkaz po Zemanovi: Po pietní akci Hradu zbyla na nádvoří nechutně olepená dlažba

Zdroj: Profimedia

Po Havlovi tu zbyla naděje v lepší zítřky, po Klausovi privatizace a amnestie a po Zemanovi zase nechutně olepená dlažba oboustrannou lepicí páskou. Z pietní akce na Pražském hradě se podle reakcí stala neekologická a nevkusná fraška, kterou si vedení prezidentské kanceláře mohlo odpustit. Kdyby místo toho udělal pan prezident nějaký dobrý skutek a za utracené statisíce pomohl někomu v nouzi.

Martin Miko
Martin Miko 12.5.2021, 11:09

Nevkusná a neekologická akce Hradu

Jestli jsme žili v domnění, že stát je špatný hospodář, doporučujeme se podívat na to, jak nakládá s veřejnými financemi a životním prostředím prezidentská kancelář. Z pondělní pietní akce za oběti covidu, kterou na Pražském hradě pořádali „Zemanovi“ muži, se stala nevkusná a neuctivá fraška. Navíc daňové poplatníky stála stovky tisíc korun. Po akci podle informací deníku Blesk.cz zbylo neuvěřitelných 420 kilogramů plastu, což samozřejmě přilákalo zástupce organizace Greeenpeace, jež se k situaci vyjádřila na svém twitteru. „Každý se vyrovnáváme se ztrátou blízkých jinak, rozdílně prožíváme pietu. Uctít památku zemřelých na nádvoří Pražského hradu z 30 tisíc jednorázových plastových pivních kelímků nám ale přijde neuctivé k pozůstalým i přírodě,“ komentovalo Greenpeace ČR pietní akci.

Argumentem Hradu je samozřejmě vítr, který zfoukával hořící svíčky. Proto se pár chytrých hlav dalo dohromady, a vzešlo rozhodnutí koupit 30 tisíc jednorázových pivních kelímků, do nichž se svíčky umisťovaly. Jenže co udělá svíčka, když ji vložíte do plastové nádoby? Začne plast kroutit. Člověka skoro napadá, že by bylo mnohem uctivější, kdyby zástupci Hradu rozdali návštěvníkům Pražského hradu 30 tisíc takovýchto kelímků s pivem, než aby je pálili svíčkami. Alespoň by splnily svůj účel.

To ovšem není všechno, co kromě státních peněz a přírody utrpělo. Po uklizení kelímků se totiž ukázalo, že byly přilepené oboustrannou lepicí páskou. To samozřejmě nikdo neuklidil, protože to jde z té dlažby na hradním nádvoří poměrně složitě. Na olepenou dlažbu od lepicí pásky upozornilo na sociálních sítích hned několik uživatelů. V podstatě to připomíná pohozené žvýkačky, které z dlažby také jen tak nedostanete.

Své k tomu řekl i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Na svém twitteru se k celé události vyjádřil takto: „Zeman na vozíku, hééé, neudrží se na nohou, hééé, plastové kelímky, hééé, foukal vítr, hééé. Znectít a nachcat na všechno. Ta ideologická nenávist je hnusná. Provázela každou společenskou krizi. Živila ji média a politici. A nezřídka skončila válkou. Převzato z FB.“ Zdá se, že se kromě životního prostředí a dlažby poškodil i Ovčáčkův twitter.

Poslední rok spotřeba plastů vzhledem k rozmachu rozvážkových služeb v souvislosti s uzavřenými restauracemi rapidně stoupla. A prezidentská kancelář se rozhodně nezachovala v rámci trendů. Takže dáváme palec dolů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články