fb pixel Swingers párty, která stvořila Ovčáčka: Jak se z Kate Zemanové stala hvězda díky jednomu videu – G.cz
Vyhledávání

Swingers párty, která stvořila Ovčáčka: Jak se z Kate Zemanové stala hvězda díky jednomu videu

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Vzpomínáte si na aféru KateGate? Tehdy devatenáctiletá dcera prezidenta ČR Kate Zemanová se v roce 2013 objevila na videozáznamu ze sexuálních orgií. Ty se konaly v její těsné blízkosti v rámci šíleného večírku, kde se skvěle bavila. Do prezidentovy dcery se následně pustily všechny bulvární weby v Česku. Měla tato aféra sloužit k ovlivnění voleb před devíti lety?

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 26.9.2022, 08:14

KateGate

Když jste prezidentova dcera, nemůžete se ve svých 19 letech prostě jen tak sebrat a vyrazit na swingers párty. O tom by mohla povídat Kateřina Zemanová. Tu od podzimu roku 2013 známe primárně jako Kate Zemanovou, když web Extra.cz zveřejnil tehdy zhruba rok staré video, na němž se prezidentova dcera zúčastnila divoké párty. Celou aféru navíc redaktoři trefně pojmenovali jako KateGate. Zemanová skrze Hrad veškeré důkazy o tom, že byla součástí erotického večírku, popřela. „Nikdy jsem se žádné takové akce nezúčastnila, jedná se o podvrh,“ vzkázala novinářům. Stejně se k celé aféře vyjadřovala i tehdejší mluvčí Hradu Hana Burianová, která tvrdila, že na videu rozhodně není dcera pana prezidenta.

Člověk by si skoro řekl, že se po Praze procházela dvojnice Kate Zemanové a navštěvovala swingers párty. Byla jí dokonce tak podobná, že měla stejná znaménka na obličeji, takže se předpokládalo, že to byla ona. I proto česká média označila rychle se šířící video za reálné. V rámci padesátiminutového záznamu se Kate Zemanová nezúčastnila žádných erotických hrátek, byla jen v blízkosti pornoherců při souloži. Jednalo se o video z produkce Karlberg z Německa, které vzniklo už 20. září roku 2012 v kulturním domě ve Zličíně.

Aféry se samozřejmě chytla i světová média, včetně britských bulvárních listů Daily Mirror nebo Daily Mail, kde se zároveň připomínala i legendární „viróza“ Miloše Zemana, kterou chytil při vystavování korunovačních klenotů. Každopádně Miloš Zeman se k celé kauze vyjádřil tak, že video neviděl, ale že věří svojí dceři.

Dohra KateGate nebyla jen rodinnou ostudou, její dohra sahala i mimo klan Zemanových. Tehdejší prezidentova tisková mluvčí Burianová byla následně propuštěna a na její místo nastoupil redaktor deníku Právo Jiří Ovčáček. V jednom rozhovoru Jiří Paroubek zmínil, že tato aféra měla podle něj pouze upoutat pozornost veřejnosti před volbami do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013. Zda to tak v zákulisí KateGate skutečně bylo, to se dnes už samozřejmě nedozvíme.

Díky návštěvě swingers párty máme dodnes první slečnu Kate Zemanovou v paměti jako fanynku divokých večírků, které jsou mládeži nepřístupné. Do povědomí veřejnosti vstoupila už předtím, když se veřejně angažovala v předvolební kampani při první kandidatuře Miloše Zemana na prezidenta. Zemanová byla následně „uklizena“ do zahraničí, kam odešla studovat. V následujících letech se občanům České republiky jejich „první dcera“ ukazovala jen opravdu zřídka. Ale Češi nezapomínají. A redakce G.cz už vůbec ne.

Podobné články

Doporučujeme

Další články