Podlomené zdraví, k**da sem, k**da tam...: 5 důvodů, proč vážně, vážně nevolit Miloše Zemana

Předvolební průzkumy, sázkové kanceláře i pesimistická část českého národa mluví jasně - navzdory všemu má Miloš Zeman stále největší šanci, že v nadcházejících prezidentských volbách zvítězí a stane se podruhé hlavou státu. Pokud třeba nějakou náhodou zvažujete, že byste mu hodili svůj hlas, z jakého důvodu je celkem jedno, tady je 5 argumentů, proč byste to neměli dělat.

1. Stále nejasný zdravotní stav

Už několik měsíců se, hlavně po výroku brněnského politika Svatopluka Bartíka, spekuluje o tom, zda Zeman má či nemá rakovinu. Oficiálně se k prezidentově zdravotnímu stavu doktoři vyjádřili teprve několik dní před volbami. Přiznali, že má Zeman cukrovku, onkologické onemocnění popřeli - jenže to udělali nikoliv na základě vyšetření, ale pouze posudkem starších lékařských zpráv.

2. Aktivita provýchodním směrem

Zeman se v oblasti budování přátelských zahraničních vztahů dlouhodobě orientuje na Rusko a Čínu a je mu celkem jedno, co si o tom kdo myslí, nebo co by si přál zbytek země. Pokud se znovu stane prezident, bude to pro něj v tomto směru znamenat definitivní posvěcení, že si v tomto směru může dělat, co chce.

3. Zcela nevhodné vystupování

Kdyby prezident jakékoliv jiné evropské země dělal jen poloviční ostudu během oficiálních akcí či zahraničních návštěv jako Zeman, sám by rezignoval nebo se alespoň omluvil. Zeman kdysi možná byl bystrým a vzdělaným mozkem, dnes už je ale pouze zatvrzelým starým mužem, který vše balí do buranského hávu.

4. Jiří Ovčáček

Když Jiří Ovčáček u Zemana začínal, všichni jsme si z něj dělali legraci, byla to taková podivná patlanina Hujera a Spejbla, postavička pro legraci. Postupem času ale smích přecházel a teď už je tahle kreatura vážně k vzteku. Osobní nohsled, který nechápe své pravé místo a náplň svého povolání pojímá velmi po svém.

5. Prakticky cokoliv, co (ne)prohlásil v posledních pěti letech

Co se výroků týče, má Zeman pouze dvě polohy. Buď s arogantním podtónem mlčí, že mu to za vyjádření nestojí, nebo uráží všechny a všechno, a to tím nejvulgárnějším způsobem. Podle Zemana totiž vrcholná politická funkce znamená totální volnost, i když ve skutečnosti je to právě naopak. Starého psa novým kouskům nenaučíš - štěstí, že ho alespoň můžeš nechat v klidu dožít a pořídit si jiného.

A tady se podívejte, co si o Zemanovi myslí Karla Šlechtová.


Komentáře