Soudružka Šlechtová plní stranickou povinnost a velebí Miloše Zemana: je moudrý, sečtělý, naše kotva v rozbouřeném moři

Současná ministryně obrany Karla Šlechtová rozhodně ví, jak zalichotit muži. V předmluvě k nové knize rozhovorů s prezidentem Zemanem pěje na současnou hlavu státu takové ódy, že se z toho jednomu skoro až motá hlava. Za takové uctívání kultu osobnosti by se nemuseli stydět ani poklonkovači z dob předrevolučních.

Sečtělý a milý pán

„Když jsem se viděli poprvé, pan prezident Miloš Zeman přešel od stolu ve své kanceláři ke stolečku, kam mě posadili. Holka, která měla štěstí, že se shodou okolností ocitla v kanceláři samotného prezidenta republiky. Jaká to čest, vidět prezidenta na vlastní oči. Byla jsem nervózní. On si sedl a řekl: ‚Tak, milá Karlo, jaké jsou tvé sny?‘“

Pokud vám to zní jako přepsaný začátek gerontofilního pornofilmu, buďte v klidu. Těmito obdivnými slovy začíná ministryně obrany Karla Šlechtová předmluvu k nové knize rozhovorů s prezidentem Zemanem, kterou zpracoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček spolu s jediným novinářem, kterého Zeman uznává, Radimem Panenkou.

Fotku úvodních řádek publikace si Šlechtová hrdě nasdílela na Facebook s tím, že Zeman je „kotvou v rozbouřeném moři“. Její bezbřehý obdiv si skutečně zaslouží pozornost – takové pochlebování by jistě obstálo i za minulého režimu!.Tehdy bylo prý uctívání kultu osobnosti hodně trendy.

Samozřejmě je tu ještě možnost, že ač se Šlechtová na fotografii u textu usmívá, někdo s koblihou v ruce na ni zezadu míří pistolí a slova jako „milý, moudrý, sečtělý“ jí pod pohrůžkou smrti přímo diktuje. Bůh ví!

A tady 5 stupidních výmluv, proč nejít k volbám.


Komentáře

Doporučeno pro vás