fb pixel Jak je to se zdravím Miloše Zemana? Že nemá rakovinu, určil doktor z lékařských zpráv, vlastní vyšetření ale nedělal – G.cz
Vyhledávání

Jak je to se zdravím Miloše Zemana? Že nemá rakovinu, určil doktor z lékařských zpráv, vlastní vyšetření ale nedělal

Vážně chceme tohoto starého, nemovného pána znovu jako hlavního představitele republiky?
Zdroj: jdvorak.blog.idnes.cz

Má rakovinu, nebo nemá? Otázka, kterou si v souvislosti s prezidentem Milošem Zemanem klade posledních několik měsíců celé Česko, měla být konečně zodpovězena jeho osobním lékařem a odborníkem. Hlava státu je prý v dobrém zdravotním stavu, problém je ale ve způsobu, jakým to onkolog Luboš Petruželka určil. Prezidentovi osobně neprovedl onkologické vyšetření, pouze zhodnotil zprávy, které mu byly předloženy Zemanovým osobním lékařem.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 10.1.2018, 15:00

Vyšetření se nekonalo

Loni v listopadu rozvířil vody českého internetu jeden velmi konkrétní a přímý status Svatopluka Bartíka, brněnského politika. Ten prohlásil, že prezident Miloš Zeman již několik týdnů ví, že má rakovinu a metastáze na několika místech, přesto odmítl léčbu a prognóza je neúprosná - zbývá mu 3 až 7 měsíců života. Bartík své tvrzení nijak nepodložil a příspěvek z Facebooku brzy smazal, i tak to ale stačilo na probuzení zásadního zájmu o zdravotní stav hlavy státu.

V souvislosti s nadcházejícími volbami se totiž potenciální možnost, že jeden z kandidátů, navíc ten s největší šancí zvítězit, takříkajíc dlouho nevydrží, jeví jako zásadní hybatel konečného výsledku.

Aby do situace vnesl trochu světla, uspořádal spolek Přátel Miloše Zemana tiskovou konferenci, jíž se účastnili lékaři z prezidentova konzilia; Zemanův osobní doktor Miloslav Kalaš, onkolog Luboš Petrželka a Martin Holcát. Tam veřejnosti potvrdili, co už dávno věděla nebo tušila. Zeman má cukrovku a skrze to i problémy s dolními končetinami, jinak je na tom ale prý dobře, dokonce bere méně léků než třeba před rokem.

Přímo k rakovině pak mluvil odborník Petrželka, který byl požádán o nezávislé posouzení prezidentovy zdravotní dokumentace. "Byla mi předložena ošetřujícím lékařem, kde byla všechna vyšetření, která jsem mohl posoudit s tím, že jsem nenavrhoval další vyšetření. Na základě kompletního prostudování a zhodnocení dokumentace ke dni provedených vyšetření mohu konstatovat, že jsem nenalezl žádné známky přítomnosti onkologického onemocnění," řekl Petrželka.

No. Takže jsme zjistili, že podle neznámo jak starých lékařských zpráv Zeman rakovinu v době jejich vzniku neměl. Vlastní nové vyšetření, které jediné by do toho vneslo definitivní jasno, Petrželka neprovedl. To jsme rádi, že o tom, jak je to s prezidentovým kořínkem aktuálně, jsme se zase nic nedozvěděli.

Kalaš k tomu všemu dodal ještě to, že vážně nemocný člověk by přece nezvládl absolvovat všechny cesty, které Zeman v uplynulém roce podnikl, když se ale podíváme na fotografie a videa z toho, jak se plahočí po světě, moc nás to o síle tohoto argumentu nepřesvědčuje.

Zřejmě si prostě budeme muset počkat, jak to dopadne. Napnutí jak kšandy, fakt.

Tady se podívejte na test volebních kalkulaček.

Podobné články

Doporučujeme

Další články