fb pixel Okamurovy obavy v praxi: Klaus mladší bere hlasy SPD, proto ho Tomio obvinil z příchodu migrantů – G.cz
Vyhledávání

Okamurovy obavy v praxi: Klaus mladší bere hlasy SPD, proto ho Tomio obvinil z příchodu migrantů

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Podle posledních průzkumů se ukázalo, že nově vzniklé hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího bere voliče SPD, takže se předseda Tomio Okamura rozhodl jednat na svém Facebooku a zaútočil na potenciální konkurenci argumenty o přímé volbě, referendu a minimální mzdě. Obstojnější argumenty zřejmě SPD chybí, takže bude Tomio i nadále okrádán o hlasy Klausem mladším. Ne nadarmo se říká, že Trikolóra je SPD pro bystřejší.

Martin Miko
Martin Miko 26.11.2019, 14:32

Tomio má obavy z Trikolóry

Nahradí Klausova Trikolóra hnutí SPD po příštích volbách do Poslanecké sněmovny? S touto myšlenkou se zřejmě Tomio Okamura budí po posledních volebních průzkumech pravidelně ze spaní, a není se čemu divit. Předseda hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomio Okamura totiž slíbil svým voličům statisíce migrantů, kteří nás nakazí nemocemi, znásilní naše ženy a vyždímají naši zemi na sociálních dávkách. Jenže to se bohužel nestalo, takže Tomio na svém Faceboku nemůže zaostalou veřejnost i nadále strašit těmito tématy. Proto se snaží vymýšlet témata nová, avšak nejsou tak pudová jako byli dlouho očekávaní uprchlíci.

Podle listopadového průzkumu CVVM se navíc ukázalo, že SPD má ve volebním modelu pouhých 5,5 %, což zřejmě Tomio velmi nerad vidí. Naproti tomu navíc setrvale mírně narůstá podpora hnutí Trikolóra a podle listopadového průzkumu je Klausova strana na 3,5 %, což je přesně ten počet voličů, který Okamurovi aktuálně chybí.

I proto se Okamura rozhodl, že začne jednat a tak na svém Facebooku sepsal dlouhou úvahu nad tím, proč by voliči SPD neměli volit Trikolóru Václava Klause. Jedním z jeho argumentů je ten, že zatímco SPD chce zvyšovat minimální mzdu, tak Klaus junior ji chce zrušit. A tím, že chce Klaus mladší zrušit minimální mzdu, tak sem v podstatě láká migranty, kteří jsou ochotni pracovat za nižší mzdu než Češi, a navíc odmítají přímou volbu a referendum. Vaří Tomio z vody nebo mu proti politice Trikolóry dochází argumenty?

Čeho si nyní můžeme všimnout? Především toho, že hnutí Trikolóra se začíná profilovat doopravdy jako SPD pro vzdělanější a zároveň jako ODS pro radikálnější. Zdá se, že příští volby do Poslanecké sněmovny budou stát za to a je dost možné, že SPD už parlamentní stranou nebude.

A zde vás asi nepřekvapí, že se na ČSSD nevykašlali nejen voliči, ale i sponzoři.

Podobné články

Doporučujeme

Další články