fb pixel Titanic české politiky: Na ČSSD se po voličích vykašlali i sponzoři. Míří ke dnu – G.cz
Vyhledávání

Titanic české politiky: Na ČSSD se po voličích vykašlali i sponzoři. Míří ke dnu

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Tragický vývoj ČSSD pokračuje na všech frontách. Nejen, že se sociálním demokratům nepodařilo v posledních několika letech uspět v žádných volbách, ale zároveň přicházejí o sponzory. Nikdo totiž nechce přispívat na potápějící se loď. Od ledna tak na transparentní účet ČSSD dorazily jen dary od vlastních členů a navíc jen ve výši 1,5 milionu korun. A není to málo, Antone Pavloviči?

Martin Miko
Martin Miko 26.11.2019, 11:14

ČSSD se potápí

Titanic české politiky, který úspěšně potápí socané jako je Hamáček, Maláčová a další, má další problém. Kromě toho, že se jim nedaří uspět ve volbách, mají rovněž problém s tím sehnat peníze na fungování strany. ČSSD finančně klesla značným způsobem, jelikož se počet příspěvků odráží na počtu hlasů, a jak všichni moc dobře víme, tak sociální demokracie jich má nedostatek. Od ledna totiž na účet ČSSD dorazily dary ve výši pouhých 1,5 milionů korun, a to navíc většina z toho je od členů strany.

Zdá se, že ČSSD předchází pověst. Už na jaře letošního roku se ukázalo, že ČSSD v roce 2018 vykázala ztrátu ve výši 33 milionu korun. Do toho všeho ještě řeší dlouholetý spor s dědici po zesnulém právníkovi Altnerovi za jeho služby při sporu o Lidový dům. Tato kauza se naštěstí vrátila zpět na začátek, takže soudy potrvají ještě dlouhou dobu. To ale nemění nic na tom, že se straně nedaří získávat státní příspěvky z voleb a další vývoj volebních preferencí nenaznačuje lepší situaci v ČSSD.

Jedna možnost, jak by mohla ČSSD vydělat nějaké peníze, je pronájem Lidového domu v Hybernské ulici, který v současnosti slouží jako sídlo sociálních demokratů. Bohužel se jim však prozatím nepodařilo najít vhodného nájemníka. V případě, že by se to straně podařilo, mohla by mít jistý příjem z pronájmu ve výši několika děsítek až stovek tisíc korun.

Nicméně zásadní problém je v tom, že sponzoři ČSSD se tak nějak vytratili, a zatímco v minulém roce obdržela strana na transparentní účet skoro 12 milionů korun, tak letos tomu je k listopadu zhruba desetkrát méně.

I tento nepříznivý stav značí, že krysy opouští loď jako první, a lidé v diskuzích se tomu vlastně vůbec nediví. A za vším především hledejme chyby ve vedení strany, kde je nejvíce na očích slabý předseda strany a ministryně práce a sociálních věcí, která by nejradši lidem rozdala státní rozpočet na příští dva roky. A v tom je možná ten problém.

Možná by bylo dobré, kdyby se voliči ČSSD vzchopili a uspořádali celostátní sbírku, která by straně pomohla se opět zvednout ze dna. Když jim ČSSD dlouhá léta rozdávala, možná by jim to mohli už konečně vrátit. Ovšem když se podíváte na počet jejich voličů, tak to sociálním demokratům stejně nepomůže.

A zde máte vzpomínky na deset českých politických rvaček.

Podobné články

Doporučujeme

Další články