fb pixel Obnovení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je konečné. A ano, týká se vás, pane premiére – G.cz
Vyhledávání

Obnovení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je konečné. A ano, týká se vás, pane premiére

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Zatímco finský premiér Rinne po půl roce rezignoval kvůli dvoutýdenní stávce pošťáků, tak český premiér Andrej Babiš vůbec nechápe, proč by měl rezignovat on. Nepřijde mu divné, že stát za jeho bývalou firmu Agrofert zaplatí kvůli čerpaným dotacím neuvěřitelných 451 milionů korun. Nyní nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman oznámil, že v rámci kauzy Čapí hnízdo zrušil zastavení trestního stíhání Andreje Babiše. Česká republika má tedy opět obviněného premiéra. Ne, tohle opravdu není dobrý týden pro Andreje Babiše.

Martin Miko
Martin Miko 4.12.2019, 13:41

Trestní stíhání Babiše je obnoveno

Jak jsme včera psali, tak se i potvrdilo. Premiér Andrej Babiš rozhodně nemá dobrý týden, protože nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se rozhodl, že zruší zastavení trestního stíhání předsedy vlády v rámci kauzy Čapí hnízdo. To v překladu znamená, že byly v rámci zastavení stíhání zjištěny nedostatky v rovině skutkové i právní, a to nejen u Andreje Babiše, ale i u členky společnosti Farma Čapí hnízdo Jany Mayerové v rámci dotační kauzy.

Zní to šíleně, ale kauza Čapí hnízdo se k nám po čtyřech letech vyšetřování vrací jako bumerang. Kauza Čapí hnízdo se bude tedy opět řešit a došetřovat a je otázkou, zda dojde až k soudu, kde by se měl Andrej Babiš zpovídat z obžaloby z dotačního podvodu. Existuje zde samozřejmě možnost, že by Babišovo trestní stíhání mohl zastavit prezident díky abolici, kterou však premiér odmítá.

Ovšem kdyby přece jen k takové situaci došlo, musel by abolici kontrasignovat premiér nebo pověřený člen vlády. V případě abolice premiéra by tedy musel být pověřen například místopředseda vlády Jan Hamáček, který by to musel podepsat. Taková situace by byla samozřejmě absurdní.

Tohle bude ještě velmi zajímavá kauza, která se potáhne možná ještě i několik dlouhých let.

A zde se dozvíte, kdo se možná stane příštím českým prezidentem.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články