fb pixel Neoblíbený slovenský prezident: Češi mají Kisku mnohem radši než Slováci, ukázal průzkum – G.cz
Vyhledávání

Neoblíbený slovenský prezident: Češi mají Kisku mnohem radši než Slováci, ukázal průzkum

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Z průzkumů slovenské agentury Focus, který si nechala vypracovat televize Markíza, vyplývá, že si téměř 60 procent všech Slováků přeje, aby současný slovenský prezident Andrej Kiska odešel z politického života hned poté, co mu skončí mandát. Průzkum však proběhl předtím, než policie obvinila jednatele bývalé firmy slovenského prezidenta z daňových podvodů. Češi tak mají o slovenském prezidentovi mnohem lepší mínění než Slováci. Nikdo se nám nemůže divit.

Martin Miko
Martin Miko 25.2.2019, 13:47

Neoblíbený prezident Kiska

Vše není tak růžové, jak se na první pohled zdá. Vzpomínáte si, jak jsme se již mnohokrát společně na Facebooku rozplývali nad tím, že první muž Slovenska je člověk na správném místě, který se k věcem staví vždy spravedlivě a moudře? Možná na nás částečně působí odtržení od slovenského prostředí a rovněž se nejspíš jedná i o dobrý marketing jako je tomu u Andreje Babiše v Česku.

Vzhledem k tomu, že Kiska oznámil, že nemá v plánu kandidovat na prezidenta podruhé, tak to vypadá, že s velkou pravděpodobností bude rovněž po konci svého volebního období obviněn za daňové podvody. Tento scénář i on sám očekává. Kdyby se chtěl možnému obvinění vyhnout, musel by opět kandidovat, což se podle jeho slov nestane.

Hlas slovenského lidu však podle slovenského průzkumu agentury Focus ukázal, že skoro 60 % všech Slováků si myslí, že by Kiska v politice nadále figurovat neměl a pouze 35 % si myslí, že by měl. Na druhou stranu berme na vědomí, že tento průzkum veřejného mínění pochází ze vzorku 1013 respondentů, takže může být značně zkreslený.

O Kiskovi se psalo minulý týden v českých médiích v rámci jeho obvinění za daňové podvody, kterou označil za pomstu od bývalého premiéra Roberta Fica, který se mu tímto krokem revanšuje za to, že ho nejmenoval ústavním soudcem. Kvůli čemuž se měl slovenský prezident stát terčem vydírání a zastrašování.

Slovensku by se mělo podle těchto událostí přezdívat spíše "malá Itálie", když jsme svědky toho, co se tam děje.

A zde je ODS pod palbou kritiky kvůli Soukupovým narozeninám.

Podobné články

Doporučujeme

Další články