fb pixel Nejbizarnější katastrofické scénáře, které mohou momentálně nastat aneb kdo je připraven, není překvapen – G.cz
Vyhledávání

Nejbizarnější katastrofické scénáře, které mohou momentálně nastat aneb kdo je připraven, není překvapen

Zdroj: Facebook.com - World warposring

V souvislosti se zhoršující se situací kvůli šíření koronaviru (zejména v Evropě) se musí počítat i s těmi nejhoršími možnými scénáři. Pokud se mohou ve světě točit komerčně úspěšné filmy na motivy hadů v letadlech a žraločích tornád, proč se raději nepřipravit na ty nejbizarnější situace i u nás v Česku. Ve třicátých letech minulého století žádná z evropských mocností nepočítala s tím, že by Adolf Hitler byť jen pomyslel na válečný stav a uplatňovala politiku appeasementu. Skončilo to dlouhými šesti lety zabíjení, likvidací ras, oslabováním celosvětové ekonomiky a ničením měst. Tato historická událost má však pouze katastrofickou a negativní konotaci. Co všechno se může stát v důsledku intenzivnějšího rozšíření koronaviru, přidáme-li k úvahám o budoucnosti trochu absurdity?

Jan Fiedler
Jan Fiedler 12.3.2020, 13:54

V Česku se zastaví výroba a dodávka piva

Jednou z nejhorších skutečností, které již v souvislosti s virem nastaly, je uzavření restauračních zařízení v Česku. Situace se nejeví vůbec pozitivně, ale Češi zatím zvládají v rámci možností fungovat. Nedozírné následky na mentalitu a morálku všech obyvatel země by ale mělo zastavení výroby a dodávky piva. Absence piva je pro Čechy něco nepředstavitelného. A jak by tento katastrofický scénář vypadal? Koronavirus vezme útokem české pivovary, konkrétně jejich zaměstnance. Ty poté budou muset přerušit dodávku piva do hospod i obchodů s potravinami. Některé hospody, které nezavřely na příkaz vlády a vydávaly nápoje i občerstvení skrz výdejní okénka, nepochybně zavřou kvůli pozastavení dodávek piva. Nastalá situace bude katastrofická. Prudce stoupne počet sebevražd, zejména u mladých lidí a studentů. Muži ve středním věku z českého venkova zřídí občanskou iniciativu a organizovaně zaútočí na pivovary vyzbrojeni klacky a kameny. Bojovat budou nejen s nákazou, ale také s majiteli pivovarů. Nejhůře na tom bude plzeňský pivovar, který bude kompletně vyrabován a následně zabrán. Naopak beze škod ze situace vyvázne pražský pivovar Braník, na který rozhořčení Češi nezaútočí ani jednou.

Brno se stane hlavním městem

Situace v České republice se bude rapidně zhoršovat. Počet nakažených bude prudce stoupat, a navíc úměrně s počtem mrtvých v důsledku nakažení se virem. Virus se ve velkém rychle rozšíří po celé republice, restaurace i velkoobchody zůstanou nadále uzavřeny, společenské akce budou povoleny pouze v počtu dvou lidí – fungovat budou po celou dobu pouze nemocnice, lékárny a obchody s potravinami. Nejhůře na tom však stále bude Praha, jakožto ohnisko turistického ruchu. Celé město se uzavře do přísné karantény, bude platit zákaz vycházení a doprava bude kolabovat, na což jsou však Pražané ale zvyklí již delší dobu. Nebude na výběr, hlavním městem se stane Brno. Prezident Zeman se spolu s mluvčím Jiřím Ovčáčkem letecky přepraví z Pražského hradu na hrad Špilberk, odkud bude vykonávat své povinnosti. Pražský primátor pak bude bývalé hlavní město korigovat z exilové vlády v Brně.

Čeští umělci burcují lid, ale ne všichni

V těžkých chvílích a krizích je národní soudržnost nejpotřebnější. Lid totiž zachvacuje panika i strach, a kdo jiný než přední umělci a významné osobnosti by měl v těchto okamžicích určovat hodnoty a nabádat obyvatele ke spolupráci. Proto část umělecké smetánky dá hlavy dohromady a sepíše manifest 99 slov a Chartu COVID-19, ve které bude apelovat na vládu a vybízet ji k organizovanější a preciznější práci, mimo jiné burcovat lid a snažit se eliminovat nepříjemnou atmosféru. František Ringo Čech spolu s jinou částí umělců podepíše údajnou „prezenčku“ v Redutě. O několik let později, kdy už bude hrozba smrtícího viru zažehnána, vyjde najevo, že se o prezenční listinu nejednalo. Nebude jisté, jestli dokument vyjadřující se proti první skupině umělců nakonec podepsal i samotný František Ringo Čech, který dle svých slov v nestřeženém okamžiku vzal dráhu a jeho jméno na listinu dopsala asistentka.

Tomio Okamura je nucen emigrovat, ale v cílové destinaci není vlídně přijat

Česká republika se bohužel stane nejvíce zasaženým místem v Evropě. Situace se natolik zhorší, že již nebude bezpečné se v Česku volně pohybovat a poklidně žít. Stavby začnou chátrat a zarůstat mechem a plevelem, lidé se začnou štítit denního světla. Někteří se tedy rozhodnou k opuštění republiky, mezi nimi bude také poslanec Tomio Okamura. Pokusí se po moři emigrovat do Spojených států amerických, kam je momentálně cestování z Evropy zakázáno. Kvůli této skutečnosti nebude vlídně přijat, navíc bude terčem kritiky a urážek amerických nacionalistů a vlastenců. Nejhorší chvíle přečká v uprchlickém táboře, kde o něj bude v rámci možností postaráno. Po pominutí virové hrozby v Evropě se Tomio Okamura slavnostně navrátí do vlasti, konkrétně na Moravu, a v politice již aktivně pokračovat nebude.

Koronavirus se rozšiřuje v oblasti Gliwic, Německo obsazuje Polsko

Abychom se nezaměřovali slepě jen na Českou republiku, zvažme i situaci, do níž by se mohli dostat naši sousedé. Nákaza koronaviru COVID-19 se masivně rozšíří v jižním Polsku, konkrétně v okolí města Gliwice. Nejsilněji se zde začne nákaza šířit na konci srpna poblíž Gliwické radiové věže. Koronavirus se do této oblasti dostane skrze německé turisty oblečené v polských uniformách, kteří se přijeli podívat na vysílačku v Gliwicích, jež je zároveň nejvyšší dřevěnou stavbou Evropy. Polsko se bude snažit nařknout Německo z rozšíření viru na jejich území, načež Německo zareaguje vojenskou invazí. Po krátké době se z východu přidá i znovuobnovený Sovětský svaz a Francie kapituluje, aniž by byla do sporu zapojena. Síla zvyku.

Panika nás nezachrání

Co všechno by se ještě mohlo stát nechceme raději domýšlet. Současná situace, ačkoli je sebevíc vážná, se však zatím nejvíce podepisuje spíše na strachu a morálce lidí, než na jejich zdraví. S přihlédnutím k tomu, že stres a strach není předpokladem pro zdravého ducha, díky kterému se také lze podobným virovým nákazám vyhnout, není veřejná panika tou nejlepší cestou ke šťastnému konci. Je potřeba především zachovat chladnou hlavu a dodržovat doporučení a nařízení, která platí pro všechny. Našim praprarodičům, prarodičům a rodičům bylo nakázáno bojovat ve válkách, nám je nakázáno sedět s rodinou doma u televize - což ve výsledku určitě nezní jako nesplnitelný úkol.

Podobné články

Doporučujeme

Další články