Narozeninový dárek k nezaplacení: Trestní stíhání oslavence Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo bylo zastaveno státním zástupcem – G.cz
Vyhledávání

Narozeninový dárek k nezaplacení: Trestní stíhání oslavence Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo bylo zastaveno státním zástupcem

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Není hezčím narozeninovým dárkem, než když vás a vaše blízké státní zástupce zbaví trestního stíhání. To by vám určitě potvrdil i dnešní oslavenec a premiér v jedné osobě. Podle Deníku N totiž státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání Andreje Babiše a jeho blízkých v rámci kauzy Čapí hnízdo. Vypadá to, že někde spravedlnost opravdu existuje.

Martin Miko
Martin Miko 2.9.2019, 10:49

Free premiér

Když vás a vaše blízké státní zástupce zbaví v den vašich narozenin trestního stíhání, rozhodně se jedná o důvod k oslavě. Obzvláště když se jedná o našeho současného premiéra Andreje Babiše, který v neděli prohlásil, že doufá, že justice rozhodne v jeho prospěch, protože pak bude věřit v to, že tu máme spravedlnost. No a vida! Spravedlnosti se dočkalo hned 6 obviněných, a to včetně ženy Andreje Babiše, jeho dcery, jeho švagra a dalších dvou osob. Všechny tyto osoby byly obviněné z dotačního podvodu a poškození zájmu EU, jelikož se spolupodílely na neoprávněném získání dotace ve výši 50 milionů korun na farmu Čapí hnízdo.

Podle informací Deníku N. státní zástupce Jaroslav Šaroch předal své rozhodnutí svým nadřízeným tento pátek, ale nemusí se však jednat o definitivní verdikt. Tato informace však v první školní den vzbudila v českých médiích i na českém internetu maximální rozruch a zareagoval na ni snad každý. Někteří politici a komentátoři připomínají, že lidé přestanou věřit v českou justici a jiní zas argumentují tím, že se měl náš premiér očistit až u soudu. Tato kauza bude mít rozhodně ještě větší dopad a rozhodně můžeme očekávat nějakou další velkou demonstraci. Na koho však bude tentokrát mířena? To nevíme.

Nesmíme však zapomínat na to, že toto stanovisko není konečné a kauza Čapí hnízdo se může ještě protáhnout. Navíc návrh Jaroslava Šarocha musí posoudit vedoucí státní zástupce.

Každopádně jedinou dobrou zprávou je, že už konečně nebudeme mít trestně stíháného premiéra. Navíc jsme vyzobali ty nejzajímavější názory z Twitteru a vyrobili z nich galerii jenom pro vás.

A zde vás potěší nový pořad Jiřího Ovčáčka, který mezi diváky ani kritiky nezabodoval.

Podobné články

Doporučujeme

Další články