fb pixel Nadine Dorries, ministerská náměstkyně Velké Británie má koronavirus. Není jediným politikem v karanténě – G.cz
Vyhledávání

Nadine Dorries, ministerská náměstkyně Velké Británie má koronavirus. Není jediným politikem v karanténě

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Jestli něco dokazuje, že nový koronavirus COVID-19 je hrozba pro kohokoli, kdo není od prosince zavřen na výzkumné stanici v Grónsku, je to asi fakt, že právě v tuto chvíli může být nakažen i prezident Spojených států. Nesmějte te se, pořád jde o zdraví člověka, OK? Teď, když je potvrzený případ v britské vysoké politice, pojďme se podívat na politiky, kteří už virus mají nebo jim hrozí.

Jan Studnička
Jan Studnička 11.3.2020, 10:43

Kdokoli...

Motivační řečníci vždycky rádi mluvili o teorii šesti kroků. Ta říká, že s každým člověkem na planetě jste napojeni maximálně přes šest lidí. Šest lidí vás dělí od nějakého nebohého dítěte v Africe, šest lidí vás dělí od Brada Pitta. Koučové to samozřejmě používali jako nástroj pozitivní motivace. “Nikdo není mimo váš dosah, můžete mít klienty jaké chcete, můžete pracovat s kým a pro koho chcete. Můžete se kamarádit s kým chcete!”

No, koronavirus ukazuje, že teorie bude nejspíš pravdivá. Nikdo není v bezpečí, ani nejvyšší představitelé významných světových velmocí. Koronavirem byla diagnostikována například náměstkyně ministerstva zdravotnictví Velké Británie Nadine Dorries. Speciální vyšetřovací tým se teď pokouší řešit, s kým přišla do styku během toho, co byla nakažena. Problém je, že se jí symptomy objevily jenom pár hodin poté, co se zúčastnila speciální recepce k Mezinárodnímu dni žen, který se konal, kde jinde než samozřejmě na Downing Street 10. Takže je tu katastrofický scénář, že může být už nakažena většina kabinetu Borise Johnsona.

Až znepokojivě viditelný byl koronavirus v íránské politice. Ministr zdravotnictví do televize ujišťoval lidi, že mají všechno pod kontrolou, zatímco z něj hrčel pot. A pak si nakráčel do televizního studia a kašlal po celé místnosti, než si konečně někdo řekl, že by bylo ho fajn zavřít ho do karantény. Íránský ministr obchodu už je infikován taky a sedm poslanců už zemřelo.

… a komukoli

Šéf italské vládní Demokratické strany Nicola Zingaretti chytil koronavirus také. Je v domácí karanténě a všichni lidé, se kterými přišel do styku,* jsou právě testováni. Cítí se prý dobře a přispívá na facebook. Což je dobré znamení.

Víte, kdo ale nepřestane cpát věci na internet, i kdyby byl na smrtelné posteli? Oh yeah. Donald Trump. Trump má teď nahnáno, protože si třásl rukama se dvěma republikánskými kongresmany, kteří pár dní předtím interagovali s potvrzeným přenašečem koronaviru.To, že může koronavirus chytit i prezident Spojených států říká dostatečně jasně, že nikdo není v bezpečí a proto bychom se všichni měli chovat zodpovědně.

Třeba neopouštět karanténu, jako poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý. Místo toho, aby čekal po návratu z Číny na výsledky testů, vyrazil si zvesela na oběd do města. Podle Jiřího Ovčáčka vyšly výsledky negativně, což ale zpětně neopravňuje takové chování, že.

Naopak někteří naši politici berou situaci velice zodpovědně. V tuto chvíli jsou v karanténě tři poslanci, všichni proto, že byli v Itálii. Dva jsou z ODS, tím třetím je Petr Gazdík ze STAN. Ten byl mimochodem negativně testován na koronavirus, symptomy nemá, ale prý radši ještě zůstane doma.

To chápeme. Víme, že svět je teď dost na prd, ale zase si řekněte: Kdy naposledy prokrastinace mohla zachraňovat životy, co?

Podobné články

Doporučujeme

Další články