fb pixel Harvey Weinstein jako Jan Hus Hollywoodu: Producent je vinen ze znásilnění – G.cz
Vyhledávání

Harvey Weinstein jako Jan Hus Hollywoodu: Producent je vinen ze znásilnění

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Z kdysi nejmocnějšího muže Hollywoodu Harveyho Weinsteina se během posledních tří let stala pravděpodobně nejnenáviděnější osoba showbyznysu a zároveň negativní ikona celosvětové kampaně MeToo. Vše vyvrcholilo soudem, v rámci kterého byl Weinstein uznán jako vinen ze sexuálního obtěžování a znásilnění. Nyní tomuto odsuzovanému zvrhlíkovi hrozí až 25 let vězení.

Martin Miko
Martin Miko 25.2.2020, 12:43

První oběť MeToo půjde sedět

Díky nedávné vlně MeToo se naše společnost v mnoha věcech posunula. Například jsme zjistili, že když bez důkazů zmedializujeme 30 let starou vzpomínku na sexuální nabídky a obtěžování, můžeme mnoha lidem zničit kariéru a některé z nich dokonce poslat do vězení. Mezi těmito případy se objevili i opravdoví sexuální devianti a jedním z nich je bezesporu filmový producent a spoluzakladatel společnosti Miramax Harvey Weinstein. Ten včera stanul před soudem kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování a sexuálního napadení. Podle soudu se totiž dopustil velmi ohavných činů, za které bude tvrdě pykat.

V rámci soudního procesu proti Weinsteinovi svědčilo 6 žen. V rámci dvou nejvážnějších obvinění ho však soud obvinění zprostil. Přesto však hrozí bývalému hollywoodskému magnátovi vězení až 25 let, což pro něj rozhodně není dobrá zpráva. Ostře sledovaný proces v New Yorku v současné době řeší celé Amerika a není divu, že Weinstein, který doposud pobýval na svobodě, byl nyní po vyřčení verdiktu poslán v poutech do cely. Nyní už není pro Weinsteina cesty zpět.

A komu vlastně Harvey Weinstein zničil život? Podle důkazů sexuálně napadl asistentku produkce Mimi Haley a mladou herečku Jessicu Mann. Haley dokonce přinutil v roce 2006 k orálnímu sexu. Na Weinsteina byly však vytaženy známými herečkami „historky“ z minulosti, na což on sám pravděpodobně už dávno zapomněl. Například americká herečka Angelina Jolie prozradila BBC, že od něj dostávala na konci 90. let sexuální návrhy. Herečce Heather Graham pro změnu nabízel soulož za roli ve filmu. Salmě Hayek prý vyhrožoval smrtí a před 18 lety jí dokonce dělal sexuální návrhy. Všechny tyto historky na Weinsteina vypluly na povrch až v roce 2018, když se rozjela celosvětová kampaň přiznání MeToo.

Weinstein byl a je evidentně sexuální predátor a chlípník, a bohužel tak dlouho chodil se džbánem pro vodu až se ucho utrhlo. Nicméně mu můžeme být vděčni za filmy jako Pulp Fiction, Grindhouse: Planeta Teror nebo Gangy New Yorku, kde figuroval jako výkonný producent. Nikdo holt není dokonalý.

Podobné články

Doporučujeme

Další články