fb pixel Muž, který prý za všechno může, žaluje muže, který opravdu za všechno může. Jak šel čas s Babišem a Kalouskem? – G.cz
Vyhledávání

Muž, který prý za všechno může, žaluje muže, který opravdu za všechno může. Jak šel čas s Babišem a Kalouskem?

Když vám někdo kvůli prohrané sázce dluží 10 milionů korun, ale vy to necháte být, očekáváte alespoň trochu úcty, i když víte, že ta suma je pro něj jako plivnutí do moře. Místo toho se o sobě ale dozvíte, že jste rozkradl ministerstvo obrany a zabil lidi přes padáky, což moc nedává smysl, ale voliči ANO to pochopí. To vás logicky naštve, a tak podáte žalobu...

Dirk Diggler
Dirk Diggler 9.10.2018, 10:38

Fenomenální rivalita

Miroslavu Kalouskovi ani tak nevadí, že byl Andrejem Babišem nazván ožralou, je mu dokonce jedno, že ho premiér označil za „zloděje zlodějského“ (to tehdy také moc nedávalo smysl). Co ho ale urazilo bylo to, když o něm Babiš během červencového jednání sněmovny prohlásil, že rozkradl ministerstvo obrany, a že kvůli němu zabil lidi přes padáky.

Premiér Babiš měl pravděpodobně na mysli kauzu z 90. let, kdy Kalousek pracoval na ministerstvu obrany jako náměstek lidoveckých ministrů Holáně, Výborného a Baudyše a zároveň zde byl zodpovědný za rozpočet a akvizice. Z této doby je podle mnoha zdrojů vzpomínáno na několik skandálů a afér, z čehož je neznámější kauza s firmou Anex Cirus, od které ministerstvo nakoupilo podezřelé padáky, kvůli kterým zemřel český voják Roman Prinich. Kalousek nákup padáků od této firmy pouze doporučil, ale na žádné z těchto smluv není jeho podpis, takže Babišovo osočení ze „zabití lidí přes padáky“ je s největší pravděpodobností zcestné.

Kalousek v létě letošního roku uvedl, že běžné urážky by dokázal přejít, ale jelikož ho předseda vlády nepravdivě obvinil z krimálních činů, je připraven ho přimět k omluvě všemi dostupnými prostředky, které český právní řád umožňuje. Babiš však prohlásil, že se za svá slova omlouvat nebude, jelikož je Kalousek symbolem korupce, jak prohlásil pro Novinky.cz v červenci.

Nezbývá nic jiného, než aby spor začal řešit soud. Babiš bude muset své tvrzení dokázat, což se mu spís nepodaří, jelikož se v minulosti Kalouskovo pochybení neprokázalo. Žaloba je každopádně podaná a my se samozřejmě těšíme na to, jak celá kauza bude pokračovat.

V paměti máme totiž i další spory mezi těmito odvěkými rivaly. S láskou vzpomínáme právě na již zmíněnou na hádku z roku 2015, kdy se Kalousek vsadil s Babišem o 10 milionů, že Kalousek nebyl vyšetřován policií v souvislosti s vydáním povolení online sázení. Kalousek nakonec sázku vyhrál a částku chtěl darovat na charitu, jenže Babiš pak prohlásil, že to nezaplatí, protože sázku neuzavřel, ale pouze ji přijal. Jasně.

A zde chce Miloš Zeman vyznamenat zpěváka Michala Davida.

Podobné články

Doporučujeme

Další články