fb pixel Prezident Zeman vyznamená Michala Davida. Prý zlepšil život v České republice – G.cz
Vyhledávání

Prezident Zeman vyznamená Michala Davida. Prý zlepšil život v České republice

Zdroj: profimedia.cz

Prznitel české popové muziky a kazič hudebního vkusu několika generací – i takto by se dal definovat český umělec Michal David, kterého nejčastěji uslyšíte v místech, kde se točí kolotoče a jezdí bourací autíčka. I tento muž se nakonec dočká státního vyznamenání, které mu předá prezident Miloš Zeman 28. října. Vyznamenání pro Michala Davida bude adekvátním završením oslav 100 let od vzniku Československa.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 7.10.2018, 17:22

Michal David bude vyznamenán

Žijeme v zemi, ve které se přehlíží talentovaní lidé a vyznámenání se dočkají pouze ti, kteří podpořili prezidenta v prezidentské kampani. Michal David je jedním z těch, kteří by od jiného českého prezidenta vyznamenání rozhodně neobdrželi. Člověku občas připadá, jestli to celé není jen nějaká provokace nebo snaha šokovat co nejvíce obyvatel. Každopádně se je to jisté. Za tři týdny obdrží český zpěvák Michal David státní vyznamenání prezidenta Miloše Zemana.

Miloš Zeman prozradil, že jeho kritérium pro výběr vyznamenaných je velice prosté. Mají ho dostat všichni lidé, kteří zlepšili život v České republice. David si ho podle prezidenta zaslouží za celoživotní práci, kdy zpíval pro miliony lidí.

Michal David patří k generaci umělců, kteří těží z nostalgie z dob socialismu podobně jako další čeští umělci typu Hana Zagorová, Helena Vondráčková nebo Dalibor Janda. Jeho tvorba se však během let radikálně změnila. Od jazzového kvarteta Čtyři postupně přesedlal ke Krokům Františka Janečka a postupně se stal popovým idolem, když v roce 1980 vydal první sólovou desku. Rovněž mu pomohlo, když nahrál soundtracky ke spoustě filmům pro mladé jako byly například Vítr v kapse, Kamarád do deště nebo Discopříběh.

A zde je 5 politických superhrdinů, kteří se nedostali ani do druhého kola ve volbách do Senátu.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články