fb pixel Miloš Zeman pro Frekvenci 1: Respektujte názory odborníků! – G.cz
Vyhledávání

Miloš Zeman pro Frekvenci 1: Respektujte názory odborníků!

Zdroj: Facebook.com - Miloš Zeman - prezident České republiky

Frekvence 1 dnes odvysílala rozhovor s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Je to jedno z několika mála vystoupení k veřejnosti, které prezident republiky v době největší zdravotní katastrofy za posledních sto let, udělal. Kromě Frekvence prý plánuje ještě vystoupení na Primě, Blesku a Mladé Frontě. Protože... samozřejmě, že ano.

Jan Studnička
Jan Studnička 27.9.2020, 16:09

Je to guma!

Moderátor Luboš procházka přinesl do Masarykovy pracovny podzimní dekoraci s jablky a houbami, které se v samotném závěru rozhovoru (spoiler alert) ukázaly jako falešné. Prezident Zeman novinářům vyhuboval, že jsou diletanti a vůbec... se celý rozhovor nesl v duchu odpoledního pokecu s dědou, který se občas pořád ještě z nějakého důvodu vyjadřuje obzvlášť květnatě.

Probraly se důležité události poslední doby, Zeman ujistil veřejnost, že ve skutečnosti chce on i premiér v otázce superhrubé mzdy to samé, co ČSSD, potvrdil, že k vládou schválenému kurzarbeitu nemá větších výhrad a vyjádřil přesvědčení, že po domluvě s Babišem se i Schillerová s Maláčovou nakonec shotnou na tématu ošetřovného. A je přesvědčen, že se najde PRAVÝ viník rybího holocaustu na Bečvě.

Velkým tématem byl samozřejmě nový ministr zdravotnictví a situace kolem koronaviru. Miloše Zeman se vyjádřil v tom smyslu, že Adam Vojtěch byl dobrým ministrem zdravotnictví, ale Andrej Babiš prý podle svých slov teď potřebuje ministra pro koronavirus a potřebuje ho rychle, proto prý jmenování nového ministra proběhlo tak narychlo. Prezident si i stojí za tím, že Prymulovi 28. října udělí státní vyznamenání, ať už si to Prymula přeje nebo ne.

Samotné udělování vyznamenání se probýralo trochu, Karel Gott dostane metál in memoriam a pozor, nejspíš dostane státní vyznámenání i Pavel Trávníček. To jsou věci.

Jinak během sekce o koronaviru stihl prezident již obvykle zasadit rány na všechny strany. Veřejnosti vzkázal, aby respektovala nařízení a odborníky. Banda amatérů, třeba i vysokoškolsky vzdělaní jiných oborů, prý nemá do situace, co mluvit. Vzkázal umělcům, že je chápe, že s nimi soucítí, ale že určitě vydrží pár měsíců nehrát, odpůrcům roušek zase vzkázal, ať si nechají změřit IQ. Na všechny strany.

K senátním volbám prezident půjde, i když považuje senát za zbytečný. Ve spojení s tím by si přál, aby pokud bude vyjímečný stav, aby se vyhlašoval po volbách, protože volby jsou svátkem demokracie, jak rád říká. Posluchače pak přímo adresoval větou: "Volte si koho chce, ale zdvihněte sakra ty zadky!"

Ze zahraničí

Vyjádřil se i k volbám v Bělorusku, které prý budou předmětem debaty i na úterní schůzce ústavních činitelů. Je pro to, aby se nejdřív zkusily přepočítat volební lístky a až potom se pořádaly nové volby, protože jak podotkl, nemá smysl očekávat od voleb pod tou samou administrativou jiný výsledek. K volbám americkým řekl jen tolik, že vždycky šel spíš po "síle osobnosti než stranické minulosti". Takže... chápete.

Posledním důležitým tématem Pressklubu Frekvence byl nový plán Evropské komise na rozdělování migrantů do členských států s tím, že poku země odmítne, zaplatí návrat migranta do země původu. K tomu prezident řekl jenom to, že "povinná solidarita" je oxymoron a že je vždy spíš pro pomáhání na místě než pro přijímání migrantů.

A pak tedy to gumové ovoce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články