fb pixel Milion decibelů pro demokracii: Prahu čeká další protibabišovská demonstrace – G.cz
Vyhledávání

Milion decibelů pro demokracii: Prahu čeká další protibabišovská demonstrace

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Přestože se na Letné proti premiérovi Andreji Babišovi demonstrovalo v polovině listopadu, na příští úterý, chystá organizace Milion chvilek pro demokracii další. Tentokrát na Karlově náměstí a dokonce s pochodem.

Jan Studnička
Jan Studnička 5.12.2019, 10:59

Zas bude hezky!

Asi jste si všimli, že Andrej Babiš nemá dobrý týden. Sice se mu konečně podařilo zpochybnit rozhodnutí slovenského soudu o tom, jestli spolupracoval s STB, ale to znamená další tahanice po soudech. Pak mu přišla z Bruselu faktura na půl miliardy korun a včera nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil zastavení stíhání našeho drahého premiéra skrz kauzu Čapí hnízdo. Babišův PR tým v tandemu s médii, které spadají do příslušnýh svěřeneckých fondů sice dělají, co mohou, aby ukázaly, že se nic neděje, ale ruku na infarktové srdce, premiér se musí vážně těšit na víkend.

A do toho všeho teď organizace Milion chvilek pro demokracii vyhlásila další demonstraci, která opět žádá jeho demisi. Už při demošce na Letné v polovině listopadu zveřejnila novou petici, která žádá mimo jiné politiky respektovat demokratické hodnoty a instituce. Do této chvíle ji podepsalo dvě stě tisíc lidí. Babišovi příznivci a bambiliony Prchalových fejkových FB profilů se jim sice vysmálo, že už nemají, co požadovat, když nemáme trestně stíhaného premiéra, ale když teď Čapák udělal velký comeback, Minář je zase na koni.

Obecně to vypadá, že celá situace eskaluje. Milion chvilek má v úterý 10. prosince demonstrovat na Karlově náměstí a pak se vydat na hlasitý pochod. Hlasitý je klíčové slovo, protože organizátoři vyzývají demonstranty, aby si vzali bubny, dřívka a vuvuzely, protože chtějí dělat buger. Taky se budou cestou psát protibabišovská hesla na chodníky a vůbec chtějí demonstranti po sobě tentokrát zanechat stopu.

Pochod má vyvrcholit na Hlavním nádraží, kde prý sice demonstranti nebudou bránit cestujícím v příjezdech ani odjezdech, ale chtějí s nimi vést dialog a informovat je o Babišových prohřešcích. Což… na jednu stranu mají určitě pravdu, že spousta lidí Andreje volí proto, že nemají přístup ke všem informacím, na druhou stranu bývají lidé na nádraží v takové náladě, že jestli je někdo bude chvíli prudit bubínky a křídami, půjdou si rovnou hodit přihlášku do ANO.

Co je určitě plus oproti minulým demonstracím je heslo KONEC VLÁDY JEDNÉ STRAKY! Což je roztomilá nostalgie po roce 1989, zároveň to odkazuje na obecnou znalost zlodějských ptáků a jednak odkaz na Strakovu akademii. Asi. Takže to vypadá, že minimálně transparenty budou na 10/10.

Zkrátka to bude veliký. Celá sranda startuje v šest večer. To píšeme proto, abyste tam mohli být, pokud chcete, případně abyste si naplánovali vlak na jindy.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články