fb pixel Marek Hilšer chce být podruhé prezidentem: Má šanci konkurovat osobnostem jako je Petr Pavel nebo Michael Kocáb? I o nich se mluví – G.cz
Vyhledávání

Marek Hilšer chce být podruhé prezidentem: Má šanci konkurovat osobnostem jako je Petr Pavel nebo Michael Kocáb? I o nich se mluví

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Kdo bude našim příštím prezidentem? Tato otázka trápí české občany už do doby, kdy prezidentské křeslo obsadil politický matador Miloš Zeman. Spekuluje se o Andreji Babišovi, Václavu Klausovi, Dominiku Haškovi, Michaelu Kocábovi, Jaromíru Soukupovi a dalších. K tomuto seznamu se nyní oficiálně připojil senátor Marek Hilšer, který bude kandidovat podruhé.

Martin Miko
Martin Miko 21.11.2019, 11:35

Kdo bude příštím prezidentem?

Prezidentem by se měl stát ten nejlepší z nás a je jedno, jestli to bude premiér, bývalý hokejista, zasloužilý umělec, bulvární novinář nebo nejaktivnější moderátor a déčkový herec v jedné osobě. Toho si je vědom i český lékař a senátor Marek Hilšer, který se rozhodl, že bude kandidovat v prezidentských volbách podruhé. Zatímco v roce 2018 se umístil s počtem přes 454 tisíc hlasů a ziskem 8,83 % hlasů na pátém místě, tak v roce 2023 vidí své ambice pravděpodobně mnohem dál.

Marek Hilšer nyní oficiálně oznámil kandidaturu na prezidenta a rozhodl se, že už nyní začne sbírat podpisy. "Ano, rozhodl jsem se kandidovat podruhé. Budu rád pokud oslovím oba pomyslné tábory, které nyní ve společnosti existují. Opravdu si myslím, že společnost nebude již tak polarizovaná" uvedl Marek Hilšer v souvislosti se svoji kandidaturou pro G.cz. Těžký politický soupeř Miloš Zeman už nebude moct v příštích volbách kandidovat, protože se již prezidentem stal dvakrát, takže je otázkou, která nová nebostará tvář se v těchto volbách objeví. Nesmíme samozřejmě zapomínat na to, že příští volby budou až v roce 2023, a během této doby se toho může ještě ledacos stát.

Zásadní otázkou samozřejmě je, kdo všechno by mohl být Hilšerovým soupeřem. Spekuluje se o mnoha jménech a v médiích často zaslechneme, že někdo uvažuje o kandidatuře na prezidenta nebo, že si někdo o někom myslí, že by se měl stát prezidentem, tudíž je potenciálních kandidátů mnoho a neustále přibývají. Namátkou si můžeme vzpomenout na jména jako Tomio Okamura, Andrej Babiš, Michael Kocáb, Dominik Hašek, Jaromír Soukup, Pavel Novotný, Vladimír Dlouhý nebo Josef Středula. U těchto jmen samozřejmě není jisto, jestli skutečně kandidovat budou. Ale například generál Petr Pavel svou kandidaturu oficiálně oznámil médiím.

Marek Hilšer o sobě v minulosti hovořil jako o občanském kandidátovi z ulice, který má šanci uspět, jenže na post prezidenta to nestačilo. I když patřil bezpochyby ke kandidátům výrazným a rozhodně nezapadl nebo se z očí neztratil. Po prezidentských volbách se rozhodl, že bude kandidovat do Senátu PČR v Praze 2. Uspěl a v říjnu 2018 se stal členem senátorského Klubu Starostové a nezávislí.

A zde vás zajisté potěší vydání nové knihy Jaroslava Kmenty o našem současném prezidentovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články