fb pixel Lže, jako když banuje: Okamura si vymyslel příběh o Romce Andy Demeterové, která brala na dávkách 75 tisíc měsíčně – G.cz
Vyhledávání

Lže, jako když banuje: Okamura si vymyslel příběh o Romce Andy Demeterové, která brala na dávkách 75 tisíc měsíčně

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Kdybychom měli vyznamenat nějakého českého politika za nejdeziformačnější Facebook v Česku, bezesporu by zvítězil předseda SPD Tomio Okamura. Ten se před Vánocemi nezapomněl opřít neoprávněně do Romů, když si vymyslel fiktivní příběh paní Demeterové, která na dávkách brala 75 tisíc korun měsíčně. Jak se později ukázalo, jednalo se o příběh ženy z Velké Británie.

Martin Miko
Martin Miko 27.12.2019, 12:53

Tomio lže o Romech

Podle množství příspěvků na Facebooku Tomia Okamury je očividné, že se o většinu obsahu stará jakýsi expertní tým na rozeštvávání lidí, který nemá problém s tím překrucovat zprávy a vytvářet dezinformace, které mají vzbuzovat agresi v potenciálních volicích SPD. Dezinformace a útoky na opozici čím dál víc stupňují a důvodů je hned několik. Jedním z nich je ten, že varování před migranty, kteří stále nedorazili, už tolik nefungují jako před pár lety. Dalším důvodem je fakt, že nové hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího bere hlasy právě Okamurovi. I proto Tomio obvinil Klause mladšího z příchodu migrantů na svém Facebooku.

Tomio a jeho expertní tým však připomínají jakéhosi politckého Babicu. „Když nemáte migranty, tak tam dejte Cikány,“ si pravděpodobně říká jeden z tvůrců příspěvku o smyšlené Andy Demeterové, která na dávkách měla měsíčně brát 75 tisíc korun. Ve skutečnosti se však jednalo o příběh matky z Velké Británie, které ale Tomio přisoudil romské jméno. Tomio se na svém Facebooku navíc odkázal na reportáž TV Prima, která však ve skutečnosti vůbec neexistuje a nikdy nebyla odvysílána. Žádná Andy Demeterová navíc v Česku ani nežije.

Předseda SPD klasicky začal svůj příspěvek bulvárním titulkem: „To je šílený – 75 tisíc měsíčně nepřizpůsobivé rodině!“ A následně spustil příběh o jakési 49leté Andy Demeterové, která má 10 dětí s 5 otci a je nadšená z našeho sociálního systému, který jí umožňuje žít z podpory. „Od státu dostává neuvěřitelné penzum dávek. V životě je spokojená a přála by si, aby její děti měly alespoň 50 vnoučat a staly se tak největší rodinou žijící z podpory,“ napsal Tomio na svém Facebooku. Nic takového se však nikdy nestalo a šlo o ženu z Velké Británie. Žádná takováto žena v Česku nežije, jak vypátrali reportéři z Deník N.

Takto uboze manipulovat s občany dokáže doopravdy jen předseda SPD, který se tímto příspěvkem přiblížil na úroveň proruských webů typu Aeronet.

Voličům SPD můžeme tak alespoň vzkázat, aby byli ostražití v tom, co čtou na sociálních sítích své česko-japonské vlastenecké modly, a příště raději před bezduchým používáním Ctrl C a pak Ctrl V použili Google k ověření informací.

Podobné články

Doporučujeme

Další články