fb pixel Koronavirus dostal i dinosaury! Natáčení filmu Jurský svět 3 se odkládá kvůli pandemii – G.cz
Vyhledávání

Koronavirus dostal i dinosaury! Natáčení filmu Jurský svět 3 se odkládá kvůli pandemii

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Koronavirus kosí všechno a všechny bez rozdílu pohlaví, rasy, majetkových poměrů i živočišného druhu. Tentokrát dostal dinosaury, i když pravda, jen ty filmové. Kvůli pandemii se totiž odkládají práce na jednom z nejočekávanějších blockbusterů následujících let, Jurském světě 3, který má završit celou ságu o naklonovaných praještěrech.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 6.4.2020, 11:29

Korona, zkáza dinosaurů

O tom, co před miliony let vyhubilo majestátní ještěry obývající naši planetu - dinosaury - se dlouhodobě vedou spory. Většina se kloní k ničivému dopadu meteoritu či miniaturní planety na povrch Země, někdo fandí teoriím zahrnujících mimozemšťany... Jisté je, že ty počítačem vytvořené dinosaury, které už od devadesátých let milujeme díky filmovým adaptacím námětu spisovatele Michaela Crichtona, nyní zničil koronavirus.

Nebo... Minimálně jim na čas zatarasil cestu. Kvůli pandemii a celosvětové covid-krizi se totiž na neurčito odkládají práce na filmu Jurský svět 3: Dominion. Dlouho očekávaný blockbuster s Chrisem Prattem a Bryce Dallas Howard v hlavních rolích měl jít už tak do kin za nesnesitelně dlouhou dobu; v létě roku 2021. Teď ale není jisté vůbec nic.

Ačkoliv režisér snímku Colin Trevorrow na svém Instagramu sdílel fotku svého monitoru s neurčitým filmovým videozáznamem, popiskem "Working from home." a hashtagem Jurrasic World, studio Universal nic konkrétního k novému, posunutému datu premiéry nesdělilo. Jinými slovy; nějaké práce na již natočeném materiálu probíhají, ale bůh ví, jaké.

Nostalgická bomba

My samozřejmě víme, že blockbuster o naklonovaných dinosaurech teď nikoho nezajímá, ale přece se musíme radovat z maličkostí! Jak původní Crichonů Jurský park, tak kultovní Spielbergův film totiž milujeme a vyrůstali jsme s ním - stejně, jako celá řada dalších dětí narozených koncem 20. století.

Ačkoliv Jurský svět 2 nás příliš (čti vůbec) nepřesvědčil, že je dobrý nápad se v té látce dál šťourat, celkově špatné přijetí Zániku říše nám dává naději, že se jak režisér Trevorrow, tak Universal Pictures chytili za nos a v chystaném snímku ze sebe vymáčknou to nejlepší. Dominion má být totiž nejen závěrem nové trilogie, ale také završením celé dinosauří ságy.

Hlavní hvězda snímku Chris Pratt už před časem Jurský svět 3 popsal jako "nostalgickou bombu" pro fanoušky. Že to tak určitě bude dokazuje i fakt, že se vrátí ikonická trojice z původních snímků, tedy Sam Neill coby paleontolog Alan Grant, Laura Dern jako doktorka Ellie Sattler a pochopitelně Jeff Goldblum v kůži ikonického doktora Malcolma. I proto se na film tolik těšíme, bohužel si tedy ještě hodně dlouho počkáme...

Podobné články

Doporučujeme

Další články