fb pixel Maminka se zlobí!: 12 hlášek, které dokazují, že Jurský park II je mnohem zábavnější než jednička – G.cz
Vyhledávání

Maminka se zlobí!: 12 hlášek, které dokazují, že Jurský park II je mnohem zábavnější než jednička

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Spielbergův první Jurský park byl přelomový. Sci-fi o naklonovaných dinosaurech, co se vymknou kontrole, se bralo hodně vážně. O 5 let mladší pokračování s titulem rozšířeným o slova „ztracený svět“ už si na nic nehrálo a je klasickým devadesátkovým blockbusterem plným akce a vtipných průpovídek - přesně tak, jak to máme rádi.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 23.5.2019, 13:17

Malcolm forever

Jurský park patří k nejlepším a nejúspěšnějším filmům Stevena Spielberga. Spojuje v sobě věci, které byly do roku 1992 na plátně pohromadě neviděné - dinosaury, rodinné drama, vyšperkované počítačové efekty a hluboké poselství. Nebo... Jenom poselství. Ačkoliv spolupracoval na scénáři, autor knižní předlohy filmu Michael Crichton s výsledným filmem nebyl nikdy spokojený právě proto, že Spielberg ty nejzásadnější myšlenky jeho díla dost upozadil.

Velkofilm byl ale natolik úspěšný, že Crichton neměl šanci Spielbergovi zatrhnout výrobu dalších dílů. Na těch už se ale spisovatel nepodílel. Dobře pro režiséra, protože zatímco jednička se brala hodně vážně, Ztracený svět: Jurský park aka Jurský park 2 je čistokrevným devadesátkovým blockbusterem. Akce, dinosauři mezi dodávkami a hláškující hrdinové v čele s charismatickým Ianem Malcolmem (Jeff Goldblum), to jsou důvody, proč máme sequel Jurského parku ještě radši než počin z roku 1992.

V následující galerii najdete 12 konkrétních důvodů, proč nás ten film tolik baví:

A tady 10 skvělých hlášek z legendární Obecné školy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články