fb pixel Jurský svět 3 bude "v podstatě jako Avengers s dinosaury": Co víme o pokračování nové ještěří ságy? – G.cz
Vyhledávání

Jurský svět 3 bude "v podstatě jako Avengers s dinosaury": Co víme o pokračování nové ještěří ságy?

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

"Jako Avengers: Endgame, jen s bonusem ve formě dinosaurů". Tak popsala Jurský svět 3, pokračování nové trilogie ze světa naklonovaných prehistorických ještěrů, jeho hlavní hvězda Chris Pratt. Co dalšího víme o chystaném završení této ságy?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.2.2020, 16:07

Jurský svět všude kolem nás

Děti 90. let to milovaly. Jurský park. Jeden z neoddiskutovatelných majstrštyků Stevena Spielberga převedl na plátno geniální literární dílo Michaela Crichtona. Ačkoliv z něj vynechal řadu témat a filozofických rovin, což se spisovateli příliš nelíbilo (a znalcům jeho díla rovněž ne), vznikl tehdy absolutní filmový kult. Po jednom skvělém, jednom průměrném a jednom špatném díle ale i Steve pochopil, že už je téma vyčerpáno a nechal universum naklonovaných dinosaurů žijících v současném světě spát.

K životu jej znovu probudil Colin Trevorrow v roce 2015. Právě tehdy se do kin dostal snímek jménem Jurský svět, který se odehrává několik let po konci původní trilogie. Hvězdou novinky byl Chris Pratt, který se tak definitivně změnil z tlouštíka ze sitcomů v namakaný hollywoodský idol.

To se bohužel podepsalo i na jeho dříve komickém projevu, takže ačkoliv měl Trevorrowův snímek nepopiratelné kvality, tak moc jako kdysi Jurský park nás to prostě nedostalo. Roku 2018 navázalo už vyloženě nepovedené pokračování s podtitulem Zánik říše a příští léto nás čeká film číslo 3, který celou novou trilogii završí. Prý to bude totéž, co bylo loni Endgame pro avengeří ságu, akorát s dinosaury navíc.

To alespoň médiím prozradil právě Pratt. Podle herce filmová novinka poslouží jako definitivní závěr všech jurských filmů. Že to asi bude velké napovídá (pozor, spoiler!) nejenom otevřený konec předchozího snímku, kdy se většina žijících dinosaurů dostala ze zajetí do světa, ale také herecké obsazení.

Kromě Pratta a jeho parťačky Bryce Dallas Howard se totiž vrátí také ikonická trojice z "původních" snímků, oscarová Laura Dern, Sam Neil a samozřejmě Jeff Goldblum. Ten už si ostatně roli doktora Malcolma zopakoval v krátké scéně v Zániku říše. Sám režisér Trevorrow prý nejnovější přírůstek nevnímá jako konec trilogie, ale spíš jako šestý film z jurského universa. Inu, uvidíme, jak to dopadne.

Podobné články

Doporučujeme

Další články