fb pixel Koronavirus a vlastizrádci aneb dynamický týden Andreje Babiše – G.cz
Vyhledávání

Koronavirus a vlastizrádci aneb dynamický týden Andreje Babiše

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Ať už předsedu ANO volíte nebo ne, máte rádi nebo ne, nemůžete mu upřít, že je kolem něj stále živo. Většina věcí, které se v české politice stanou, se stanou kvůli němu, kolem něj nebo navzdory němu. Třeba jen za posledních pár dní se stihl nechat vyfotit u toho, jak si hraje na doktora, označit europoslance za vlastizrádce a znovu připomenout, že je ve střetu zájmů.

Jan Studnička
Jan Studnička 2.3.2020, 13:37

Já jsem stát

Minulý týden se stala taková drobná zajímavost, kdy předseda vlády České republiky označil české europoslance za VLASTIZRÁDCE, protože měli tu drzost se znovu zaobírat jeho střetem zájmů. Vzkázal jim, že tím postupují proti české vládě a měli by naopak Česko podporovat. A nemějte mu to za zlé, on se tak pravděpodobně skutečně vidí, jako stát. Upřímně, co byste čekali od člověka, který o sobě neustále mluví ve třetí osobě. Nikdy dobré znamení.

Každopádně za to Andrej dostal na sockách od jiných politiků hroznou bídu. Ivan Bartoš dal na Twitter, že Andrej Babiš určitě “není stát” a že tenhle estébácký slovník se v moderní politice používat nemá. Pekarová Adamová se pohoršila, Jurečka si přisadil, Martin Kupka z ODS taky.

Europoslanci Tomáš Zdechovský z KDU a Mikuláš Peksa od Pirátů, kteří celý ten humbuk rozjeli, to taky nenesou nejlépe. Protože poté, co je jejich vlastní premiér označil za vlastizrádce, jim chodí nenávistné zprávy a výhružky od voličů ANO, kteří nehodlají trpět, aby nějací šťouralové z Bruselu útočili na božského Andreje.

V souvislosti s Babišovým střetem zájmů ale dneska vyplavala na povrch ještě jedna věc. Investigativci ze Seznam Zpráv vyhrabali emailovou korespondenci, která říká, že se Andrej jako premiér osobně angažoval v obchodech Agrofertu a dokonce tuhle práci delegoval na ministerského náměstka.

Nicméně!

Andrej “Coronaslayer” Babiš

V očích veřejnosti má teď ale Andrej povinnost postavit se koronaviru. Dalo by se skoro říct, že z hlediska PR je to jedna z nejdůležitějších výzev jeho politické kariéry. Kdybychom nevěděli, že je Andrej Babiš lidumil, který nikomu nikdy nepřál nic zlého a vždycky mu šlo hlavně o ostatní, mohli bychom skoro říct, že mu současná situace náramně vyhovuje, protože pokud se mu podaří ustát epidemie se ctí a bez ztráty kytičky, bude všem nějaký střet zájmů úplně volný. Zvlášť, jestli se mu podaří někde sehnat ještě jednu fotku se stetoskopem kolem krku.

A on proto dělá všechno. Dramatická tiskovka, zasedání Bezpečnostní rady státu, zákaz masových akcí. Třeba mistrovství v biatlonu se poběží, ale bez diváků, takže očekávaných sto tisíc lidí se nakonec nesejde. Stejně tak vláda uvažuje o zákazu letů z postižených míst v Itálii, ale to se musí ještě pořešit s Evropskou unií. Babiš taky doporučil lidem, aby necestovali do Itálie a pokud možno do zahraničí obecně, když u sebe najdou příznaky, aby zůstali doma a zavolali hygienickou stanici… a vzkázal do škol, ať se děcka mezi sebou poptají, jestli náhodou někdo nebyl nedávno v Itošce.

A jestli se mu podaří zastavit šíření epidemie v Česku, jedině dobře, já zatleskám jako první. Jenom mě úplně stejně jako koronavirus znervózňuje STBák, který označuje za vlastizrádce své politické odpůrce, zakazuje cesty do zahraničí a nepovolená shromáždění větší skupiny lidí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články