fb pixel Konec dohadům a vyjednávání. Novým premiérem bude Jiří Ovčáček – G.cz
Vyhledávání

Konec dohadům a vyjednávání. Novým premiérem bude Jiří Ovčáček

Andrej svou šanci nevyužil Miloš Zeman vypálil Andrejovi rybník Jirka se už na svou novou práci moc těší Miloš Zeman to vymyslel parádně + DALŠÍ 1 FOTKA

Vyjednávání Andreje Babiše s ČSSD skončilo fiaskem a definitivně tak padla možnost, že Andrej Babiš sestaví vládu. Vypadá to, že vše je nyní v rukou prezidenta Miloše Zemana, který sice Andreji Babišovi sliboval další pokus na sestavení vlády, nicméně, jak je jeho tradicí, nyní obrátil a hodlá se zařídit po svém.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 10.4.2018, 07:25

Prezident Miloš Zeman svou velkorysou nabídku, že pověří Andreje Babišem sestavením vlády i po druhé, stáhnul z důvodu toho, že přestává věřit, že je něco takového v Babišových silách.

„Andrej Babiš dostal možnost vládu sestavit. Jak praví ústavní zvyklost, jako vítěz voleb byl pověřen, ať to zkusí. On to zkusil, a neuspěl. Když se dívám na současnou politickou situaci a rozložení sil v poslanecké sněmovně, nevidím tam možnost stabilní vlády. Proto jako vládce České republiky přebírám otěže a jmenuju premiéra sám,“ hřměl Miloš Zeman ze svého lůžka v podkrovní místnosti na Pražském hradě, kam ho pracovníci prezidentské kanceláře umístili na dožití.

„Já, Miloš Zeman, tímto oficiálně pověřuju svého majordoma, Jiřího Ovčáčka, aby sestavil kabinet a stal se premiérem. Víte, on to je hodný a pracovitý kluk. Bude to dobrý premiér. Vráťa Mynář mu z Ruska přiveze několik expertů, které dosadí na post ministrů, a Česká republika bude konečně šlapat jako hodinky,“ usmíval se Miloš Zeman a z jeho výrazu čišela radost a chlad.

Ihned se samozřejmě vyrojily spekulace, zda je Jiří Ovčáček připravený na takovou velkou funkci a jestli v ní obstojí.

„Jirka se na tuto novou roli děsně těší. Včera si celé odpoledne balil svůj kufřík na cestu do vlády. Zabalil si své oblíbené plyšáky, pyžámko a čisté slipy,“ vysvětloval Miloš Zeman.

Ačkoliv se Jiří Ovčáček stěhuje z Hradu, o Miloše Zemana se bude i nadále na dálku starat. Prezidentovi byl do postele instalován monitor dechu, a kdykoliv přestane dýchat, Jiří Ovčáček dostane sms zprávu a bude moci kdykoli vládní helikoptérou přiletěl a Miloše Zemana znovu rozdýchat.

A tady se dozvíte, že Miloš Zeman už týden nikoho neurazil.

Podobné články

Doporučujeme

Další články