KOMENTÁŘ: Není divu, že ODS už Klause ml. nechce, když mluví jak Okamura a Rozner dohromady – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Není divu, že ODS už Klause ml. nechce, když mluví jak Okamura a Rozner dohromady

Exprezident Václav Klaus + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

ODS zažívá podivné časy. Zatímco z jedné strany nás její předseda Petr Fiala bombarduje na sociálních sítích a v politických debatách morálními řečmi o tom, jak je dobré být poctivý a neotravovat lidem život, na straně druhé se vynořují lidé jako Václav Klaus mladší, Alexandra Udženija nebo Marek Benda. Nyní ale nejspíš pohár přetekl, protože poslanecký klub ODS vyzval Klause mladšího k odchodu.

Martin Miko
Martin Miko 14.3.2019, 13:58

Klaus mluví jako Rozner

Tak dlouho se snažíte být kontroverzní svými přehnanými názory a přirovnáními, až se ucho utrhne. Takhle nějak by se dala definovat současná situace okolo poslance Václava Klause mladšího (ODS), který ve Sněmovně přirovnal schvalování zákonů k hádkám Židů o složení transportů do nacistických koncentračních táborů. Tato mluva rozhodně nesedí na člena Občanské demokratické strany, ale spíše na člena SPD. Kdyby s podobným citátem přišel Tomio Okamura nebo Miloslav Rozner, tak už to nikoho nepřekvapí, jenže když se chcete skrz svého předsedu Petra Fialu prezentovat jako politická strana s morálním kreditem a čistým svědomím, hned je oheň na střeše.

Podle informací Práva se vedení ODS rozhodlo vyzvat Václava Klause mladšího k odchodu z poslaneckého klubu kvůli jeho nevhodnému výroku, který sedí spíše na zmiňovanou SPD. I předseda Petr Fiala se za Klausova slova omluvil a samotná strana se od jeho proslovu distancovala. Toto měla udělat už dávno, protože podobných výroků a návrhů zákonů už bylo povícero. Buď se jednalo o nevhodně volená slova nebo se o hodně hloupé nápady. A někdy šlo dokonce i o kombinaci.

ODS si Klausových výroků všímala už delší dobu, ale v tomto případě se jim rčení mluvit stříbro, mlčet zlato nevyplatilo. Můžeme však použít notoricky známé pozdě, ale přece. Klaus na výzvu odvětil, že neodejde a vyzval stranu, ať ho tedy vyloučí. Nejspíš si je vědom, že i když mele občas demagogické nesmysly, tak v některých věcech má pravdu a u poměrně početné skupiny lidí patří mezi oblíbené politiky. ODS si musí být vědoma, že vyhazovem Klause by mohla rovněž hodně ztratit. Je tedy dost možné, že se jedná pouze o vnitrostranickou taktiku, která následně po domluvě utichne a pojede se dál ve starých kolejích.

Nicméně do hry vstoupil i Klausův otec, který označil směřování ODS za bezvýznamné a zároveň vyzval ke vzniku nové, skutečně pravicové strany. Tomuto prohlášení se nemůžeme divit, protože podle něj bylo za jeho prezidentování, premiérování i vedení ODS zkrátka nejlépe.

Každopádně dokážete si představit, jak by taková skutečně pravicová strana vypadala? Jestli by se skrz ní prosazovalo zavírání lidí do vězení kvůli smazaným komentářům na Facebooku, tak se máme na co těšit.

A zde se ukazuje, že české biomatky by měly dostávat pokuty za svou nezodpovědnost.

Podobné články

Doporučujeme

Další články