fb pixel Bez očkování nelez na vyučování! Italská vláda bude pokutovat nezodpovědné biomatky. Měli bychom trestat i ty české? – G.cz
Vyhledávání

Bez očkování nelez na vyučování! Italská vláda bude pokutovat nezodpovědné biomatky. Měli bychom trestat i ty české?

Zdroj: Profimedia.cz

V souvislosti s nezodpovědným chováním biomatek po celém světě se italská vláda rozhodla poměrně rychle zareagovat tím, že zavedou pokuty pro rodiče, kteří pošlou své neočkované děti do školy. Pokuta by se měla pohybovat ve výši 500 eur za to, když rodiče u dítěte neprokáží, že absolvovalo očkováním. Podobný zákon by se hodil i v Česku, aby nedocházelo k šíření nemocí, které se nám podařilo vymýtit právě díky očkování.

Martin Miko
Martin Miko 13.3.2019, 11:45

Neočkuješ, zaplatíš

Do boje proti neočkovaným dětem se opřela italská vláda, která se rozhodla zavést ve své zemi zákon, který má zamezit velkému nárůstu lidí nakažených spalničkami, planými neštovicemi, dětské obrně, příušnicemi a zarděnkám. Nový zákon o povinnosti očkování pro děti, které nastupují do školy, byl pojmenován po bývalé ministryni zdravotnictví Lorenzinové. V rámci Evropy například spalničky zachvátily už několik zemí, z nichž je na tom nejhůře Ukrajina. Právě Ukrajinci do Česka a dalších zemí přivezli podstatnou část případů spalniček. Itálie se však jako první rozhodla zareagovat zavedením nového zákona, který ochrání děti.

Italská vláda se rozhodla, že všechny děti do šesti let bez očkovacího průkazu o prodělaných povinných očkování budou podle nových pravidel vyloučeny ze školek a škol a navíc pokud neprodělají povinná očkování, budou rodiče platit pokuty ve výši až 500 eur. Podle BBC bude zákon platit na děti ve věku od 6 do 16 let.

Heslem současné ministryně zdravotnictví Guilie Grillo je "Žádná vakcína, žádná škola." Tento slogan by měl být pro rodiče jasným signálem k tomu, že když na očkování lpí vláda, tak by se mělo dodržovat, a né obcházet. Pokuta 500 euro a zákaz vstupu do školních zařízení bude dostatečně motivující. Argumenty o tom, že v případě očkování hrozí dětem autismus byly totiž vědecky vyvráceny.

Příklad z Itálie by si měli vzít i čeští zákonodárci. V Česku totiž rovněž přibývají případy spalniček a během prvních tří měsíců v roce 2019 zde bylo stejně nakažených jako loni za celý rok, což je alarmující číslo. V naší zemi je očkování povinné. Rodiče musí (tedy měli by) očkovat své dítě proti devíti civilizačním chorobám, avšak mohou vakcíny odmítnout. Lze se "vymluvit" na náboženské důvodu nebo "fake" news. To má pak bohužel za příčinu zvýšený počet nakažených civilizačními nemocemi.

Co takhle zavést pokuty i pro tuzemské biomatky, které věří dokumentům z YouTube? Možná by je to konečně přinutilo přemýšlet a věřit výzkumy podloženým poznatkům našich vědců, a nikoliv fake news.

A zde si přečtete o slovenské kandidátce na prezidenta, po které jde církev.

Podobné články

Doporučujeme

Další články