fb pixel KOMENTÁŘ: Na Kalousky a Topolánky budeme vzpomínat s láskou. Babišova vláda 4 dny před volbami záhadně "našla" 8,6 miliard na rodičovské příspěvky – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Na Kalousky a Topolánky budeme vzpomínat s láskou. Babišova vláda 4 dny před volbami záhadně "našla" 8,6 miliard na rodičovské příspěvky

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Před volbami jsou politici schopni v podstatě čehokoliv. Andrej Babiš například včera překvapil svým příspěvkem na sociálních sítích, ve kterém oznámil, že vláda našla 8,6 miliardy korun na zvýšení rodičovského příspěvku. Neříká se tomu náhodou populismus? 4 dny před volbami do Evropského parlamentu bychom to populismem rozhodně nazvali.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 21.5.2019, 13:57

Na hledání miliard jsme experti

Když vám zbývá 5 dnů do voleb do Evropského parlamentu, je dobré mít po ruce svého Máru, který za vás napíše na sociální sítě jednu nenápadnou větu, která pohne celým českým Facebookem. Některé lidi to naštve, jiné zaujme a další to možná donutí jít k volbám a dát hlas hnutí ANO. Stačilo na FB Andreje Babiše nasdílet větu: „Našli jsme 8,6 miliardy korun na zvýšení rodičovského příspěvku,“ a velké téma bylo na světě. Lidé se samozřejmě ptají na to, kde se „najde“ tolik peněz.

Podle našeho premiéra a ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) se prý tato suma z čista jasna objevila ve státní kase. Otázkou však zůstává, jak je to možné. Nebudou tyto peníze chybět někde jinde? Nebo se snad kvůli tomuto populistickému gestu, kterému radostně přikyvuje i ČSSD, naše země ještě víc zadluží? Podivné je, že se například na Babišově Facebooku neobjevil také příspěvek ve stylu „Čau lidi, právě jsme se rozhodli snížit příspěvky na sociální práce, takže senioři, ohrožené rodiny s dětmi a osoby s těžkým onemocněním - sorry jako“.

Pamatujme si, že nikdy nic není zadarmo. Buď to někdo odnese, nebo to holt někdo bude muset zaplatit. Je sice hezké, že se můžete dostat přes půl republiky za dvacet korun vlakem, ale někde se těch 6 miliard ročně, které se utopí v dotovaném jízdném pro seniory a studenty, musí odrazit. Podle facebookového příspěvku hnutí Praha sobě se vláda rozhodla zlikvidovat seniory, ohrožené rodiny s dětmi, oběti domácího násilí a tisíce dalších lidí, kteří potřebují pomoct od sociálních pracovníků.

Jak se tyto informace Praha sobě dozvěděla? Podle toho, že pražské městské části letos obdržely o 80 % méně z potřebných příspěvků na sociální práci než v minulém roce. V příštím roce to prý má být dokonce sníženo na nulu. Ví vůbec ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), že v názvu strany, které je členem, je i slovíčko sociální?

Pravděpodobně ví, proto na toto tvrzení zareagovala slovy: „Podobné výroky zamrzí. Ale chápu, že je dva týdny před volbami. Zvlášť když jsem dnes ráno řekla, že dotace na výkon sociální práce, sociálně-právní ochraný dětí a další budu tvrdě bránit. Udělám vše proto, aby se tahle pomoc nestala obětí nějakých tupých škrtů." Jen týden na to, tedy včera, se společně s premiérem Andrejem Babišem pochlubila právě tím zázrakem, že vláda našla 8,6 miliardy.

Tento druh vládnutí stylem „Po nás ať přijde potopa“ není udržitelnýnavždy a hospodářská recese může přijít třeba už příští rok. Na všechny Kalousky, Topolánky a Paroubky se nakonec bude ještě vzpomínat v dobrém. Uvidíte.

A zde je 5 racionálních důvodů, proč byste se tento týden neměli vykašlat na volby do Evropského parlamentu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články