KOMENTÁŘ: Češi by Čaputové rozhovor o buddhismu a meditování neodpustili, Slovákům je to fuk

Obrázek uživatele Martin Miko
10.04.2019, 12:22

Zatímco současná slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se po dvou týdnech od svého zvolení rozhodla navštívit Prahu a sejít se s Karlem Schwarzenbergem a posléze zajít na koncert Boba Dylana v Lucerně, náš prezident plánuje další velkolepý výlet do Číny, který bude stát daňové poplatníky 9 milionů korun. Na druhou stranu Miloš Zeman by na rozdíl Čaputové nikdy nedal rozhovor pro spiritualistický web a nevyprávěl tam o zenové meditaci, i když ještě před pár lety objímal stromy na Vysočině.

Čaputová o buddhismu? U nás utopie

Při porovnávání prezidentů se nemůžeme divit, že se jako první dává na vzhled. Ano, Zeman je starý a nevzhledný pán se sklony k alkoholu, který jezdí na víkend na chalupu a nemá rád lidi, takže je to odraz drtivé většiny našich obyvatel. I kvůli tomu má zastání a mnoho lidí na něj nedá dopustit, i když se zachová špatně a s jeho názory nesouhlasí. Dokázal se totiž stylizovat do duše svých voličů a ve své podstatě si tedy může říkat, co chce.

Naproti tomu Čaputová je naprostý opak. Poměrně mladá, sympatická a vzdělaná žena s ambicemi, které nedělá problém vyjádřit své liberální názory i na silně katolickém Slovensku. Přesto získala přes 58 % hlasů ve druhém kole prezidentských voleb. Nezdá se nám však, že by Slováci byli odrazem Čaputové. Slováci totiž většinově nevzbuzují dojem lidí s liberálními názory. Jak je to tedy možné? Navíc si v Česku moc nedokážeme představit, že by náš prezident dal rozhovor do časopisu typu Čierna labuť, který se zaměřuje na životní prostředí, spiritualitu a vzdělávání, kde by mluvil o zenové meditaci a buddhismu. Rozhovor je sice z roku 2017, ale i tak vás překvapí.

Kdyby Zeman začal v rozhovoru mluvit o tom, že medituje a je buddhista, měl by to na triku ještě několik let a média by z tohoto tématu žila nejméně dva týdny. Jen si vzpomeňte na Babišova homeopatika nebo Zemana objímajícího stromy na Vysočině.

Něco takového je zkrátka v našem případě v roce 2019 nepředstavitelné. Je to další důkaz toho, že Češi a Slováci jsou naprosto odlišný národ. Vyprávět o buddhismu, zenových praktikách a usedání do lotosového sedu by si nedovolil snad ani komunální politik ze Strany zelených. Slovákům to však přijde naprosto v pohodě. I když se jedná o dva roky starý rozhovor, my Češi bychom ho vytáhli ihned po prvním náznaku kandidatury Čaputové na prezidentku a pustili bychom se do ní skrz dezinformační weby a satirické vtípky. Jen si to představte, jak si čtete, že je Čaputová dalajlámova přisluhovačka, sluníčkářka a reinkarnace Havla a vítačka.

Tohle je zkrátka další důkaz o tom, že Češi a Slováci jsou naprosto odlišným národem s jiným přístupem k politice.

A zde se dozvíte, že se blíží konec světa, protože neumíme zneškodnit zákeřnou superkvasinku.


Komentáře

Doporučeno pro vás