fb pixel Kim Čong-un žije, objevil se po třech týdnech. Ve světě diktátorů zůstává vše při starém – G.cz
Vyhledávání

Kim Čong-un žije, objevil se po třech týdnech. Ve světě diktátorů zůstává vše při starém

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Kim Čong-un žije, nebojte se, všechno je v pořádku! Severokorejský vůdce se po třech týdnech objevil na veřejnosti a utnul tak spekulace o vlastní smrti tím, že předvedl, jak velice je naživu. O přísun humorných fotek srandovního tlouštíka s hořkou příchutí potlačovaných lidských práv tak ani v budoucnu nebude nouze.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.5.2020, 09:59

Kim Čong-un žije!

Tedy, podle všeho to tak vypadá. Před několika dny se začaly množit spekulace o tom, že velký Kim Čong-un prodělal náročnou kardiovaskulární operaci - tak náročnou, že to jeho dobře živené tělo nevzládlo a on zemřel. Došlo to až tak daleko, že se světová i česká média (včetně nás) začala podrobněji věnovat jeho sestře Kim Jo-čong coby jeho následnici. Nyní si ale můžeme oddechnout (a popravdě si mohou "oddechnout" i Severní Korejci, protože s mladou Kimovou by si moc nepolepšili).

Jihokorejská tisková agentura Jonhap totiž v pátek přinesla zprávu, že vůdce je zdravý a velmi, velmi naživu. Podle oficiálních informací se totiž Kim Čong-un osobně zúčastnil slavnostního otevření továrny na hnojiva severně od Pchjongjangu. Na veřejnosti se tak vládce KLDR objevil poprvé po více než třech týdnech. V sobotu pak korejská státní média zprávu ještě podpořila fotografiemi usměvavého vůdce.

Diskuze o tom, co přesně Kima tak dlouho drželo mimo veřejné dění, pochopitelně neustala. Někteří konspirátoři už stihli i zpochybnit aktuálnost fotografií, dokonce byla vznesena i myšlenka, že "ten člověk na fotkách vypadá jako Kim, ale jako o něco starší Kim, takže - co když je to dvojník?". No. Verze s operací se zatím jeví jako nejpravděpodobnější. Někteří lidé v internetových diskuzích upozorňují na to, že na aktuálních fotografiích je za Kimem vidět golfový vozík, který k přesunu vůdce používal v roce 2014, kdy na čas "zmizel ze světa" kvůli operaci nohy.

Nám se to zdá bizarní, ale Severní Korejci jsou vychovávani v tom, že velcí Kimové dokonce ani nepotřebují chodit na záchod - natož, že by snad měli nějaké zdravotní problémy. A sám Kim před několika týdny sebevědomě prohlásil, že v tak skvělé zemi, jako je KLDR, dokonce není ani aktuální celosvětová hrozba - koronavirus...

Ať už Kimovi bylo cokoliv, zmeškal kvůli tomu oslavu narozenin svého dědečka a zakladatele KLDR Kim Ir-sena, který je už sice dávno mrtvý, i tak si výročí jeho příchodu na svět v zemi vždy velmi slavnostně připomínají.

Každopádně, milovníci facebookové skupiny "Kim Jong Un Looking At Things" si mohou oddechnout - o humorné fotografie baculatého diktátora ještě nějakou chvíli nepřijdou!

Podobné články

Doporučujeme

Další články