fb pixel GLOSA: Zlomeny smíchem, stojí národy nad lůžkem zvěčnělého diktátora – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Zlomeny smíchem, stojí národy nad lůžkem zvěčnělého diktátora

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Od poloviny dubna se objevují zprávy, že Kim Čong-unovi se nevede úplně nejlépe. Během víkendu se navíc začalo spekulovat o jeho smrti nebo minimálně velice vážném stavu. A internet to vzal jako důvod k všeobecnému veselí.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.4.2020, 13:27

Král je mrtev…

Ne snad, že by veřejné pobavení nad těžkým zdravotním stavem jediného tlustého člověka v Severní Koreji, říkalo něco o morálce internetu, lidé jsou zvěř a síť je plná monster, které si libují v černém humoru a kontroverzních výrocích… ale stejně panuje obecná shoda, že něco takového jsme jako lidstvo v této těžké době potřebovali.

Společně s vtipy, memes a kolážemi a se objevily i spekulace, co doopravdy způsobilo diktátorovu indispozici. Neví se, jestli na něj sáhla Lucie Bílá nebo jestli se James Franco přiletěl pomstít za svůj film… Neexistuje totiž žádná oficiální verze, Severní Korea je od zbytku světa izolovná, jak to jen jde, ale ze střípků, které se povedly posbírat světovým médiím můžeme hádat. Podle všeho byl velký Kim na obhlídce polností a tam ho složil infarkt. Z čeho přesně, to netušíme. Pravděpodobně to byla námaha spojená se silným kouřením a obezitou, ale mohla to taky být sama návštěva pole a vyhlídka na hospodářskou budoucnost Severní Koreje.

Rychlý lékařský zákrok, který měl Kimovi zachránit život se ale nepodařil a kvůli nervozitě zasahujícího lékaře (RIP) se operace nezdravě protáhla. Z toho se diktátor právě teď podle všeho snaží zotavit. Japonci tvrdí, že je ten pán se srandovním účesem ve vegetativním stavu, kdežto třeba Sputnik.cz překvapivě tvrdí, že Kim je úplně v pohodě a vzkazuje svému lidu, ať jim to jde v práci.

Celkem jistě ale víme, že Čína poslala do země své nejlepší lékaře, neomezený vládce Severní Koreje se neobjevil na oslavách důležitého svátku, výročí narození svého děda Kim Ir-sena, a ve spojení s hrozící pandemií COVID19, která donutila Pchjongjang, aby omezil dovoz zboží ze zahraničí, vypukla mezi Korejci nákupní horečka. Což je možná skvělý námět na skeč od Monty Python, nákupní horečka v Severní Koreji.

“A ještě vás poprosím o támhletu konzervu.”

“Šutry s hráškem?”

“Jojo, tu.”

“To je skvělá volba, je poslední. Takže jednou šutry s hráškem a zubní kartáček z rezavých hřebíků, bude to všechno?”

“Jo.”

“Tak, bude to patnáct gramů hlíny. Chcete platit hotově nebo se oba zastřelíme rovnou?”

... ať žije královna

Samozřejmě je to jenom vtip, doopravdy to takhle v Koreji nefunguje. Mimo armádu si přece nikdo nemůže dovolit kulku, natož dvě.

Otázkou je, co by se dělo, kdyby Kim Čong-un skutečně zesnul nebo minimálně nebyl schopen vlády. A oči se upínají k jeho sestře, teprve jedenatřicetileté Kim Jo-čong. Šušká se, že je to právě ona, která v posledních pár letech nutila svého bratra k zvýšenému kontaktu se světem. Že zorganizovala setkání s Trumpem a účast na Olympiádě… a to nezní špatně. Ale taky je třeba si uvědomit, že něco takového se říkalo i Čong-unovi, když nastupoval. Podle některých zdrojů je navíc jeho sestra často obávanější než on sám. A v neposlední řadě je dobré držet na paměti, že pokud chcete vládnout takhle tvrdé diktatuře, nemůžete si prostě natáhnout batikované tričko, otevřít hranice a vyhlásit všeobecnou lásku k bližnímu. Protože vás pak brzy někdo tvrdší oddělá a posadí se na vaše místo. Takže Kim Jo-čong může být úplně stejná zrůda jako je/byl Kim Čong-un. Ano, i ženy mohou být masoví vrazi. #feminismus

Teď nám tedy nezbývá než čekat, dokud se Kim Čong-un znovu neobjeví na veřejnosti a bude dělat, že se nic nestalo, nebo dokud jeho sestra nevyhodí ve výbuchu zelených plamenů do povětří polovinu King’s Landing a nestane se novou šílenou královnou Westeros. Čekání si můžete zkrátit memes v naší galerii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články