Jiří Ovčáček dostane státní vyznamenání. Hoax, který nikoho nepřekvapil a všichni s tím tak nějak počítali – G.cz
Vyhledávání

Jiří Ovčáček dostane státní vyznamenání. Hoax, který nikoho nepřekvapil a všichni s tím tak nějak počítali

V pondělí odpoledne koloval na sociálních sítích odkaz na článek, který zmiňoval, že Jiří Ovčáček dostane z rukou Miloše Zemana státní vyznamenání. Punc autentičnosti tomu přidal i fakt, že článek byl umístěn na server Novlnky.cz, který graficky jako by z oka vypadl serveru Novinky.cz.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 14.9.2017, 08:00

Spousta lidí se nechalo nachytat a článek zuřivě sdíleli. To by nebylo zase tak objevné. Nicméně, co je zarážející, tak to jsou komentáře a hlavně ta ochota lidí tomu uvěřit. Místo toho aby lidé nevěřícně kroutili hlavou a komentovali článek ve stylu: „To je nějaká kravina“ anebo se alespoň zdravě rozčílili komentářem: „Tak to už je vrchol všeho tohle“, tak veskrze se s tím lidé smířili povzdechnutím: „To se dalo čekat.“

Dostali jsme se očividně do situace, kdy od Miloše Zemana očekáváme to nejhorší a když přijde ještě něco horšího než nejhorší, pouze s povzdechem tu laťku očekávaného zla jenom o trochu posuneme a čekáme, co zase Míla předvede.

Kdyby Jirka skutečně dostal od Miloše státní vyznamenání, asi bychom se vztekali, ale ve skrytu duše bychom tušili, že se něco takového dalo čekat. A to je na tom trochu smutné.

Miloš Zeman dokázal vlastně nemožné. Bere vítr z plachet všem vtipálkům a politickým satirikům tím, že předvede něco, co by ani toho nejujetějšího posměváčka v životě nenapadlo. Takhle se to má dělat. Miloš Zeman ze své funkce stírá rozdíly mezi pravdou a fake news. Ačkoliv by měl tedy spíše stírat rozdíly mezi lidmi a společnost tmelit, jak se na prezidenta sluší a patří. Na druhou stranu můžeme být rádi, že nějaké rozdíly vůbec stírá. Jo a taky vlastně stírá novináře. Takže vlastně docela dobrý.

Když dneska Miloš Zeman něco řekne nebo udělá, nemůžeme si být jisti, jestli je to pravda, anebo je to dílo nějakého vtipálka. Ať napíšete jakýkoliv satirický článek na Miloše Zemana nebo Jiřího Ovčáčka, můžete si být jistí, že dříve či později tyto dva komici předvedou něco, co bude mnohem zábavnější a vtipnější než ten váš článek.

Jestliže nám imigranti berou práci, tak Miloš Zeman bere práci všem profesionálním satirikům a posměváčkům.

A TADY se můžete podívat na dopis Jiřího Ovčáčka z tábora, kam odjel na prázdniny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články