Dopis Jiřího Ovčáčka z dětského tábora, kam odjel na prázdniny. Pařil na diskotéce a získal bobříka – G.cz
Vyhledávání

Dopis Jiřího Ovčáčka z dětského tábora, kam odjel na prázdniny. Pařil na diskotéce a získal bobříka

Letní prázdniny jsou ve znamení tepla, koupání, dětských táborů a dovolených u moře. Nejinak tomu je i u Jiřího Ovčáčka.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 9.8.2017, 12:10

Poté, co začátkem července odjel k babičce na venkov, kde s kamarády rošťačil u rybníku, honil slepice a trhal angrešt, Jiří v srpnu odjel na čtrnáct dnů na dětský tábor do Orlických hor.

Jelikož na táboře není signál, nemůže Jiří informovat o svém pobytu prostřednictvím Twitteru. Jediným jeho kontaktem s vnějším světem je tak pošta. Ostatně dopisy z tábora domů jsou takovou letitou tradicí, která převládá až do dnešních dnů.

Jeden z dopisů, které Jiří Ovčáček z tábora posílá domů, poskytl médiím sám Miloš Zeman:

Ahoj, strýčku Miloši,

mám se fajn. Vaří tu dobře. Nemůžu si stěžovat. I počasí zatím vychází. Ve stanu jsem s Honzou. S Honzou je hrozná sranda. Vždycky večer před spaním si říkáme, kdo se nám na táboře líbí. Honzovi se líbí Veronika. Moc mu přeju, aby to s Veronikou dopadlo. Já jsem si v táboře ještě žádnou táborovou lásku nenašel. Přeci jenom mi bude za chvíli čtyřicet a nejstarším dětem je tu čtrnáct let. Já jsem na starší. Na dost starší, strýčku.

Jsem ve druhém oddíle. Oddílů tu máme sedm. Hrajeme spolu táborové hry a sbíráme táborové peníze. Už se těším, až si táborové peníze směním za rubly. Snad to půjde.

Včera jsme měli karneval. Byla tam i porota a bylo to velkolepý. Já jsem si oblékl hezké sako a šel jsem za Jamese Bonda. Všichni si ale mysleli, že jdu za Heinricha Himmlera. Snažil jsem se všem vysvětlit, že nejdu za Himmlera, ale za Bonda, ale nikdo mi nevěřil. Můj kostým Himmlera ale bodoval a já byl druhý. Vyhrál jsem tři čokolády. Já vím, že ty vždycky říkáš, abych si čokolády jenom ukousl a zbytek nechal na jindy. Já jsem měl na ní ale takovou chuť, že jsem všechny tři snědl najednou. No a pak mě bolelo bříško a celou noc jsem blinkal.

Taky jsme tu měli celou táborovou olympiádu. Byl tady běh, skákání do dálky, hod špalkem a taky hod tenisákem na cíl. Vyhrál jsem diplom za účast a táborový lékař mě musel ošetřovat nejvíckrát ze všech dětí. To je parádní, strýčku, ten diplom si doma na Hradu musíme někam vystavit.

Jo a na to bych málem zapomněl. Sbírám bobříky. Už mám bobříka zapalování ohně. Kluci z vedlejšího oddílu mi v noci zapálili stan a já dostal bobříka od vedoucího za to, že o tom nikomu neřeknu. Kluci z vedlejšího oddílu, s těma je děsná legranda. My se takhle škádlíme. Oni mi říkají čtyřokej debile, berou mi táborové peníze, schovávají mi boty a já na ně zase dělám dlouhý nos. Jsme tady prima parta.

Akorát bobříka odvahy nemám, no. V noci nás vytáhli ze stanů, že se jde na stezku odvahy. Ta vedla takovým tmavým lesem, kde občas po krajích cesty hořely svíčky. A já se, strýčku, tak děsně bál, že tam kdesi v dálce, ve tmě, bude pražská kavárna, kterou mě pořád strašíš. Ty pořád říkáš: „Jirko, když nebudeš hezky papat, přijde si pro tebe pražská kavárna,“ nebo: „Jirko, jestli si neuklidíš v pokojíčku, přijde si pro tebe zlá pražská kavárna.“ No a já nevím, jestli mám ve stanu pořádek, anebo ne. Co kdyby pražská kavárna vytušila, že tam mám bordel a přišla si pro mě do lesa? Tohle já nehodlám riskovat.

Abych nezapomněl. Už jsme tu měli i diskotéku. To jsem si panečku zatancoval. Na ploužáky se mnou nechtěl nikdo tancovat, ale mně to nevadilo. Tancoval jsem ploužáky sám se sebou. Dokonce jsem nechal zahrát tu naší od Alexandrovců, víš, kterou že jo? No a to jsem si na tebe vzpomněl. Už se mi stýská, strýčku.

Nechtěl jsem to psát hned ze začátku, ale první dny tady byly děsně těžký. V noci jsem i několikrát plakal. Pak jsem si ale zvyknul a už se mi tady líbí.

Prosím tě, strýčku, můžeš za mě zkontrolovat můj Twitter? Na ploše u tebe v počítači máš od toho záložku. Měla by být mezi složkou „Little girls gone wild“ a „Notičky z Ruska“.

Jo a pozdravuj ode mě Vráťu. Brzy zase napíšu.

Navždy tvůj táborník Jírka

PS: Dneska jsem snědl k obědu pět knedlíků. Pět.

A TADY se můžete podívat, že sociálka hrozí Zemanovi, že mu odebere Jiřího Ovčáčka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články