fb pixel Japonská vláda se oficiálně omluvila České republice za Tomia Okamuru. Slovensko se za Babiše zatím neomluvilo – G.cz
Vyhledávání

Japonská vláda se oficiálně omluvila České republice za Tomia Okamuru. Slovensko se za Babiše zatím neomluvilo

Japonského císaře prý Okamura velmi mrzí Lidé pálí odznáčky SPD Lidé v ulicích se radují a tančí Kdy se Slovensko omluví za Babiše? + DALŠÍ 1 FOTKA

České republice se v těchto dnech dostalo velké zadostiučinění. Japonská vláda v čele s císařem Akihitem doručila české straně oficiální omluvu za Tomia Okamuru.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 30.1.2018, 13:08

Jedná se průlomový krok česko-japonských vztahů. Český lid čekal na omluvu dlouho, ale japonská strana stále váhala. Až události poslední doby podnítily akutnost této omluvy.

„Mohu potvrdit, že omluva konečně dorazila. Je to velký den pro náš národ. Po těch letech ve strachu z uprchlíků a diktátu Evropské unie svitla našim občanům naděje na lepší život. Minimálně tedy na život beze strachu. Život bez stresu a nenávisti,“ prohlásila Dagmar Novotná, tisková mluvčí ministerstva zahraničí.

Ve společnosti okamžitě propuklo nadšení. Lidé v ulicích slaví. Objímají se a zpívají. Na některých místech probíhá pálení odznáčků SPD.

„Konečně bude dobře. Mám z toho dobrý pocit. Vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy. Už se nebudeme muset stydět. Vypadá to, že se konečně uzavřela jedna velká kapitola naší historie,“ rozplýval se Jindřich Baldýn, předseda sdružení historiků.

Zatímco lidé v ulicích slaví, SPD se potýká s masivním odlivem peněz a členů. Za odlivem peněz může stát sám Tomio Okamura, ale také nemusí. Za odlivem členů stojí nejspíš ona omluva. Lidé přestávají Okamurovi věřit.

„Už mu nevěřím. Dříve jsem myslel, že to má Tomek dobře zvládnutý a že ví, co dělá. Ale když se za něj omluvilo dokonce i Japonsko, děsně ho to v mých očích zdiskreditovalo,“ nechal se slyšet jeden z členů SPD, který si nepřál být jmenován.

„Japonsko je úplatné a neustále proti mně brojí. Je velmi pravděpodobné, že jej řídí Soros anebo tam jsou nějaké tlaky ze strany EU. Já se umlčet nenechám. Pravda zvítězí. Je to spiknutí zničit celou naší kulturu a hodnoty,“ kvičel hystericky Tomio Okamura na tiskové konferenci.

Zatímco jedna temná kapitola našich dějin se již uzavřela, stále tu máme jednu nepříjemnost se jménem Andrej Babiš. Podle posledních informací to vypadá, že se nám za něj Slovensko v nejbližší době neomluví. Je to škoda, ale naděje umírá poslední. Musíme myslet pozitivně a věřit, že ta omluva jednou přijde.

A tady si můžete přečíst, co by se stalo, kdyby byl Tomio Okamura premiérem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články