fb pixel Hnutí Lidé PRO končí: Minářův politický subjekt nezískal dostatečnou podporu u veřejnosti – G.cz
Vyhledávání

Hnutí Lidé PRO končí: Minářův politický subjekt nezískal dostatečnou podporu u veřejnosti

Zdroj: FB - Mikuláš Minář

Mikuláš Minář měl při vstupu do politiky velké očekávání, které se nakonec nenaplnilo. Jeho plán byl jasný – nasbírat půl milionu podpisů a oznámit kandidaturu v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Jenže to se nakonec nenaplnilo, protože nasbíral pouhých 39 tisíc hlasů. Co bude nyní bývalý předseda spolku Milion chvilek pro demokracii dělat, nevíme.

Martin Miko
Martin Miko 24.3.2021, 09:59

Mikuláš Minář končí v politice

Zakladatel politického hnutí Lidé PRO Mikuláš Minář oznámil na svém facebooku konec svých politických plánů do budoucna. I když měl původně v plánu vstoupit do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny ČR a zabojovat o hlasy demokratických stran, nakonec z toho sešlo. Součástí jeho vstupu do politiky byla totiž i podmínka, která spočívala v nasbírání půl milionu podpisů od veřejnosti. Jenže nakonec jich hnutí Lidé PRO nasbíralo pouhých 39 tisíc a do léta jich určitě dalších 460 tisíc nenasbírá. Obzvlášť v době, kdy nás trápí pandemie a lidé jsou raději zavření doma, kde se skrývají před covidem a čekají na vakcínu.

„Projekt Lidé PRO končí. Nepodařilo se nám sebrat dost podpisů a dosažení 500 000 už není reálné. Proto držíme svůj slib. Nebudeme tříštit politické spektrum další malou stranou. Odstupujeme a podpoříme opoziční demokratické strany. Přesvědčivé vítězství demokratického tábora je totiž pro tyto volby nejdůležitější,“ konstatoval Mikuláš Minář ve svém oficiálním prohlášení, které zveřejnil na svých sociálních sítích. Dále dodal, že rozumí tomu, že svým rozhodnutím mnoho lidí zklame, ale slib je slib. „Ještě více lidí bychom zklamali jeho nedodržením. Toto rozhodnutí nebylo snadné, věřím však, že bylo správné,“ dodal.

Minářovým původním plánem bylo založit stranu, jež osloví nevyhraněné voliče, kteří k volbám nechodí, protože nemají koho volit. „Těchto lidí je plná republika. Každý druhý člověk mezi ně patří. A mají obrovský vliv – i když se chovají tiše a nejsou tak slyšet,“ myslí si Minář. Nicméně Minářův sen o tom, aby se demokratické opoziční strany spojily, se stal skutečností bez toho, aby do politiky musel aktivně zasahovat.

Po Václavu Klausovi mladším jde tak tento týden o další překvapivou rezignaci. O tom, jestli vyrazí Trikolóra do voleb i bez Klause prozatím nevíme, ale Lidé PRO se v ní tedy na 100 % neobjeví. Což je možná vzhledem k současným vzniklým koalicím dobře.

Podobné články

Doporučujeme

Další články