fb pixel GLOSA: Založil si registrační systém očkování, ale chodili mu tam lidi – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Založil si registrační systém očkování, ale chodili mu tam lidi

Zdroj: G.cz

Dnes byl spuštěn registrační systém očkování, na kterém se občané mohou registrovat jako zájemci o vakcínu proti koronaviru a rezervovat si termíny. Respektive, občané by měli mít tu možnost. Jenže systém drží asi stejně pevně jako páteř Sociální demokracie a úkoly umí plnit asi jako ANO.

Jan Studnička
Jan Studnička 15.1.2021, 10:24

Registrační systém

Celý český internet si od rána klade jednu jedinou otázku- jak vůbec dokázal Andrej Babiš třeba jen požádat o dotace, aniž by si u toho vymazal vlastní web, prostřelil nohu nebo najel traktorem do skladu s benzínem. Že jsou v ANO výhradně nemorální zrůdy, to už jsme pochopili, že je vede ušatý estébák, kterému nezáleží ani na vlastních dětech, chápeme… ale ta neschopnost, kterou projevují, je skutečně zarážející. Pokud chcete finální důkaz, že Babiš není úspěšný manažer, ale jen error devadesátkové politiky, podívejte se na registrační systém očkování.

Tak zaprvé, do systému se téměř nejde dostat. Na pin, který Vám má přijít na mobil, se čeká extrémně dlouhou dobu. A než Vám přijde, tak už dávno není platný. A i když se Vám podaří nějakým zázrakem dostat do systému, těžko se zaregistrujete. Až do 18. (případně 21.) ledna se totiž mají registrovat jen osoby nad osmdesát let. Registrace probíhá pomocí rodného čísla, ale systém nebere v potaz rodná čísla lidí narozených před rokem 1954. Chápete, lidí, kterým je sedmašedesát a víc.

Je to jako vytvořit menstruační vložky, které explodují při kontaktu s krví. Nebo autobus, jehož váhový limit je jedna osoba. Lednici, která hřeje. Letadlo, co neumí přistávat. Nebo pánev, která, když se zahřeje, začne křičet: „ANO, bude líp!

Vaccine games

Ještě včera jsme si na webu dělali srandu, že „snad nedopadne registrační systém stejně jako ten server na dálniční známky“. Víte, ten, co ho v prosinci po pár hodinách fungování vypnuli, protože se báli útoku hackerů? Tady to vypadá, že je situace ještě horší. Máme intenzivní pocit, že kdyby se tuhle věc pokoušeli vypnout, tak stroje finálně povstanou a všechny nás naočkují kyanidem.

Víte, spousta zemí dělá v době pandemie chyby. Ale vykročit správně, pak získat falešný pocit jistoty a podělat každý další krok pěkně jeden za sebou… to musí být nějaký unikát. Možná by si mohla vláda konečně připustit, že digitální cestou očkování nevyřešíme, a jít nějakou cestou, kterou jsme organizačně schopní zvládnout. Třeba do každého domova důchodců hodit jeden granát a jedny vidle a dát vakcínu tomu seniorovi, který zůstane naživu.

Vakcínu a pět tisíc k tomu, aby volil ANO i letos na podzim.

Podobné články

Doporučujeme

Další články