fb pixel Donald Trump v nemilosti sociálních sítí: Prezidenta USA zařízl Twitter, Reddit i Twitch – G.cz
Vyhledávání

Donald Trump v nemilosti sociálních sítí: Prezidenta USA zařízl Twitter, Reddit i Twitch

Zdroj: YouTube.com - MSNBC

Donald Trump se ocitl na válečné stezce. S kým tentokrát? Se sociálními sítěmi. Ano, ta samá věc, která mu před čtyřmi lety vyhrála volby, se ho teď snaží potopit. A jako každý topící se neplavec, Donald kolem sebe zběsile plácá a kope.

Jan Studnička
Jan Studnička 1.7.2020, 13:26

Donald Trump má Twitch?!

Někteří bílí muži mají ve zvyku říkat, že bílí muži to teď mají těžké. Doopravdy tím ale myslí, že oni to teď mají těžké, protože už nemůžou říkat rasistické věci na veřejnosti. Své o tom ví i Donald Trump, který postupně upadá v nemilost u velkých sociálních sítí.

Už před měsícem se americký prezident dostal do sporu se svou nejoblíbenější sociální sítí, na které je pravděpodobně dávno psychický závislý, tedy s Twitterem. Síť se totiž rozhodla, že v roce 2020 začne něco dělat s dezinformačními kampaněmi a fake news, takže když přidáte nepravdivou informaci, algoritmus vás vyhodnotí jako dezinformaci a člověk vám přidělí viditelnou poznámku TAK TO NENÍ, POKUD CHCETE VĚDĚT VÍC, KLIKNĚTE SEM. Pochopitelně, že jedním z prvních, komu Twitter tuhle potupnou noticku dal, byl Donald Trump.

Donald tenkrát zuřil a prohlašoval, že Twitter zničí a že si udělá vlastní sociální síť… a samozřejmě to prohlašoval na Twitteru. To ale ještě nevěděl, co ho čeká v budoucnu.

Teď prezidenta odstřihla streamovací služba Amazonu Twitch. Twitch znáte pravděpodobně hlavně jako místo, ze kterého streameři vysílají hraní videoher, ale když jste rasistická guma, tak si tam nasázíte videa ze svých rallies, kde křičíte, že Mexičani jsou sexuální násilníci a zloději, takže když pak Twitch přejde na novou politiku kontroly obsahu, jste první, jehož účet vymažou. Mluvčí společnosti Twitch řekla pro CNN, že “kanál prezidenta Trumpa byl pozastaven dočasně, dokud se z něj neodstraní ofenzivní obsah”. Takže ne dočasně, navždy.

A aby toho nebylo málo, přidala se bašta všech Trumpových podporovatelů, starý dobrý Reddit, který taky v roce 2020 přišel s novou politikou obsahu a maže všechno ofenzivní. Dva největší subreddity Trumpových fandů už zmizely a další budou pravděpodobně následovat. A pak se asi vymaže celý Reddit, protože jestli jste tam někdy byli, musíte vědět, že je tam ofenzivní úplně všechno.

Konec jedné éry

Je určitě super, že se sociální sítě rozhodly postavit Pomerančovému muži. Ostatně za Brexit, Trumpa a to, že polovina Česka věří, že George Soros je reptilián z pekel, můžou hlavně sociální sítě. Takže rozhodně chválíme, když se některé z nich rozhodnou po sobě uklidit svůj bordel a aspoň trochu bojovat proti dalšímu rozdělování společnosti. Ale jak už to tak s korporacemi a jejich hurá akcemi bývá... a s bojem za dobro to tak vlastně bývá taky... pozor, kam až to potáhneme.

Cesta do pekel je vždycky dlážděna dobrými úmysly. A třeba zavírání kontroverzních stránek na Redditu zcela jasně znamená konec té sítě tak, jak ji známe doposud. Neříkáme, že je to špatně, jen že Reddit už nikdy nebude stejný. A důsledky podobných kroků často vidíme až po letech.

Hurikány začínají tím, že někde zamává motýl křídly. Co se asi stane, když zamává křídly modrý pták, který má tři sta třicet milionů uživatelů?

Podobné články

Doporučujeme

Další články