fb pixel Twitch – G.cz
Vyhledávání

Twitch

Twitch je streamovací platforma, kterou nabízí společnost Amazon Jeffa Bezose

Amazon streamovací službu koupil v srpnu 2014 od jejích tvůrců, zaplatil za ni bezmála jednu miliardu dolarů. Twitch denně navštíví přibližně 15 milionů uživatelů. Tuto službu pro streamování videí založili v červnu 2011 spolumajitelé streamovací platformy Justin.tv (Justin Kan a Emmett Shear). Justin.tv se primárně zaměřovala na streaming hraní videoher. 

Na české lokaci stránek Twitch.tv si můžete přečíst následující: "Twitch je místem živého setkávání milionů lidí. Sem si chodí každý den povídat, vytvářet vlastní zábavu a prostě být spolu."

Osobnosti na Twitchi

V roce 2019 začal Twitch používat americký prezident Donald Trump, který se rozhodl tuto službu využít pro podporu své prezidentské kampaně. Jeho první stream si nenechalo ujít přes 281 tisíc zájemců. Trump chce prostřednictvím Twitch oslovit hlavně mladší voliče, kteří tuto služby používají nejvíce. Donald Trump na Twitchi.

Trump nebyl první, s nápadem streamovat svá vystoupení přišel už před ním jeho možný protikandidát Bernie Sanders. Na jeho profil na Twitchi se můžete podívat zde.

Twitch také využívá raper Snoop Dogg. Jeho video příspěvky se nachází na profilu Doggydogg20. Dalším známým raperem na Twitchi je T-Pain. Na této streamovací platformě je také populární americký herec a bývalý hráč amerického fotbalu Terry Crews.

Jedním z nejznámějších českých streamerů na Twitch je Vojtěch Fišar z Ústí nad Labem, který používá nick Agraelus. Dalším známým českých streamerem na Twitch.tv je Pavel Mikeš z Třebíče, který na Twitch používá přezdívku Herdyn. Rovněž z Třebíče je streamer Karel Sivák, který používá nick FattyPillow.