fb pixel Dominik Feri vs. telefon ministryně Schillerové: Šarvátka z jednání Sněmovny baví internet – G.cz
Vyhledávání

Dominik Feri vs. telefon ministryně Schillerové: Šarvátka z jednání Sněmovny baví internet

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Říkejte si o české politické scéně, co chcete - faktem ale je, že když už nic jiného, je bohatým zdrojem inspirace pro (nejen) internetový humor. Dalším důkazem je kauzička z úterního jednání Poslanecké sněmovny. Dominik Feri (TOP 09) výtečně a elegantně setřel ministryni financí Alenu Schillerovou a my z toho teď máme spoustu skvělých memes.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 29.4.2020, 12:44

Feri, nebo Candy Crush?

Komedie. Ano, tak by se asi dalo označit jednání české vlády v posledních týdnech. Nemluvíme o nouzovém stavu a ochranných opatřeních, většina z nich reálně pomohla zastavit nekontrolované šíření koronaviru. Řeč je spíš o tom, jakým způsobem celou věc představitelé Babišova kabinetu komunikují, a jak v krizi veřejně vystupují.

Další na seznamu je kauza (spíš kauzička) z úterního jednání sněmovny. Když slovo dostal poslanec TOP 09 Dominik Feri, všiml si, že ministryně financí Alena Schillerová, která seděla přímo za řečnickým pultíkem, kolegu vůbec neposlouchá a zaujatě se věnuje svému telefonu.

"Já se pokusím být zajímavější než telefon ministryně Schillerové. Ale to bych musel udělat salto," podotkl ironicky Feri, načež Schillerová za ním zpod roušky zahuhňala: "Já pracuju." "Já taky," odvětil Feri a utnul tak elegantně krátkou slovní výměnu. Smeč! Pokud to chcete vidět na videu nebo vás zajímá kompletní Feriho projev, podívejte se na video tady:

Nás na tom ale samozřejmě nejvíc zaujalo, jak se nenápadné šarvátky (a byla to vůbec šarvátka? Nebo prostě jenom stěr?) chytili čeští internetoví humoristé. Díky čtyřem krátkým větám máme ani ne o 24 hodin později velkou hromadu úplně nových memes, které můžeme založit do šuplíčku s cedulkou "politické memes - jaro 2020"...

Řadu obrázkových humorů sdílel i sám Feri, jak je jeho dobrým zvykem. Nejmladší poslanec se rovněž dočkal řady slovních reakcí, část veřejnosti jej chvalořečí, část se samozřejmě nebojí hanit politika více či méně rasisticky zabarvenými poznámkami... S tím se ovšem Feri ultimátně vypořádal již před lety, kdy jej kdosi v diskuzi označil za "opici", načež tehdy ještě teplický radní odpověděl: "Pro vás PAN opice!" Nedá se nic dělat, Dominik Feri je prostě borec, možná ne největší, jak už v souvislosti s kauzou "Alenčin mobil" na Twitteru rovněž padlo, rozhodně si ale nenechá dělat na hlavu. To je třeba ocenit!

Stejně jako fakt, že je to právě Feri, kdo na svých sociálních sítích pravidelně tlumočí nejasná a chaotická rozhodnutí krizového štábu a vlády tak, aby občané měli lepší přehled o tom, co se právě děje. Ale to se zase vracíme k té smutné skutečnosti, že vláda nezvládá svoje základní povinnosti...

Podobné články

Doporučujeme

Další články